1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

רופאים: הנגיף תוקף משפחות עם פגם גנטי

סיכויי ההידבקות בנגיף: מנהל יחידת קורונה בבי"ח הדסה עין כרם, פרופ' דרור מבורך מבהיר כי: "הנגיף תוקף משפחות עם פגם גנטי שנובע ממחסור בחלבון חיסוני. ניתן לבצע בדיקת דנ"א מוקדמת לגילוי הבעיה"

יוסף קליין, י"ג תשרי תשפ"א 01/10/2020 11:26

ניתן לזהות מראש? מחלקת קורונה בביה"ח שערי צדק מחלקת קורונה בביה"ח שערי צדק צילום: נתי שוחט, פלאש 90

האם ניתן לערוך בדיקה מוקדמת לגילוי סיכויי ההידבקות בקורונה? על פי דברי פרופ' דרור מבורך, מנהל יחידת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, התשובה היא, כן. את הדברים אמר הלילה בריאיון ל'כאן'.

הרופא הבכיר שצבר ניסיון רב בטיפול בחולי קורונה הסביר כי סיכויו של מי שמערכת החיסון שלו סובלת מפגם שניתן לזהות מראש, לחלות בקורונה, גבוהים יותר. ההערכה היא שמדובר בסיכוי לחלות בסיבוכים קשים הנובעים כתוצאה מהידבקות בקורונה, ולא רק מחלה קלה או בדיקה שהתוצאה שלה חיובית.

לדבריו את הפגם האמור ניתן לזהות מראש באמצעות בדיקה גנטית מתאימה, אם כי לא ברור במה כרוכה הבדיקה, מה העלות שלה ותוך כמה זמן מגיעים התוצאות שלה.

דבריו של הרופא הבכיר יכולים אולי להסביר כמה וכמה מקרים של בני משפחה אחת שחלו בקורונה ונזקקו לאשפוזים ממושכים. המקרה הבולט ביותר הוא של בני משפחת אוברלנדר – שני האחים ובנו של אחד מהם, שנפטרו כתוצאה מסיבוכים בעקבות הידבקות בנגיף.

עם זאת הדברים טרם קיבלו אישוש מחקרי, והם נאמרו על סמך ניסיונו בטיפול בעשרות חולים, אך מבלי שנערכה בדיקה מקיפה על מספר רחב יותר של חולים כפי שמקובל בפרקטיקה של המחקרים הרפואיים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגיוני  

  chaya

 2. הבעלזערים מחפשים את ההצדקה לרצח משפחות אוברלנדר ושיף  

  איייכלר

 3. ניגוד עניינים?  

  אלי

  • מה הקשר?! 


 4. בינתיים זו השערה, כנראה יקח זמן להוכיח בדיוק......  (ל”ת)

  מנחם

 5. הכותב מסיק מסקנות לגבי אוברלנדר בלי שיודע אם זה נכון  (ל”ת)

  חוצפה הטעיה וגרימת עוול

;