1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

חיפוש אדריכל: מאיפה מתחילים?

אדריכל הוא איש המקצוע הרלוונטי עבור הגשמת החלום שלכם • אם אתם עומדים בפני בחירת אדריכל לתהליך בניית הבית הפרטי שלכם, חשוב שתבחרו אותו בצורה הנכונה והמתאימה לכם

כתבה מקודמת, י"ג תשרי תשפ"א 01/10/2020 12:42

מפת אדריכלות מפת אדריכלות צילום: FREEPIK

חיפוש אדריכל - מאיפה מתחילים?

אם רכשתם כבר שטח לצורך בניית הבית הפרטי שלכם, אתם וודאי מאושרים מכך שהשלב הראשון בדרך להגשמת החלום שלכם כבר מאחוריכם וכעת, כל שנותר לכם לעשות זה לבחור אדריכל מקצועי ומנוסה בתחום תכנון בתים פרטיים, אשר יסייע לכם להגשים את החלום שלכם על האופן שבו הבית הפרטי שלכם יראה במציאות. אדריכל פרטי מקצועי ומנוסה בתחום אדריכלות בתים פרטיים, ידע כיצד לפשט כל רעיון לרמה הארצית והטכנית. אם אתם מחפשים אדריכל במרכז, חשוב שתדעו שכיום ניתן למצוא לא מעט אדריכלים במרכז וחשוב מאוד שתבחרו את האדריכל הרלוונטי לכם בצורה הטובה ביותר.

מדוע חשוב לבחור אדריכל בצורה הכי טובה שאפשר?

אדריכל הוא איש המקצוע הרלוונטי עבור הגשמת החלום שלכם. כלומר, אם תמיד חלמתם כיצד הבית הפרטי שלכם יראה, בעזרת האדריכל תהיה תוכנית שלמה שמפרטת כיצד הבית שלכם יבנה שלב אחר שלב. כמו כן, האדריכל עוסק בכל מה שקשור לפן הבירוקרטי הנוגע לבניית בית, מול הרשויות הרלוונטיות. כלומר, במקום שאתם תצטרכו לכתת רגליים בין הרשויות השונות לצורך קבלת האישורים הנדרשים לכם לבניית הבית שלכם, האדריכל אשר מכיר את הפרוצדורות השונות ואת הרשויות השונות יעשה זאת עבורכם בצורה מהירה, קלה ונוחה. אין ספק שחשוב לבחור אדריכל בעל ניסיון עשיר בתחום האדריכלות, בעל ידע מקצועי רחב היקף ובעל יכולת לתכנן כל בית שתרצו בצורה הטובה ביותר. לכן, בטרם תבחרו את האדריכל הרלוונטי עבור תכנון הבית הפרטי שלכם, כדאי שתשימו דגש על כמה דברים חשובים.

כיצד בוחרים אדריכל?

ההיצע כיום בתחום אדריכלים במרכז המציעים שירות אדריכלות בתים פרטיים הינו גדול, אולם, לא כל אדריכל המציע את שירותיו בתחום אדריכלות בתים פרטיים יתאים לכל אדם. לכן, אם אתם עומדים בפני בחירת אדריכל לתהליך בניית הבית הפרטי שלכם, חשוב שתבחרו אותו בצורה הנכונה והמתאימה לכם. הנה כמה פרמטרים שחשוב לשים עליהם דגש בטרם בוחרים אדריכל:

  1. כיום יש אדריכלים מומלצים בשפע, אך חשוב מאוד להתמקד באדריכלים המתמחים בתכנון ובניית בתים פרטיים באופן ספציפי. אדריכלים מעין אלה הם בעלי חשיבה קונספטואלית, רקע העוסק בתחום פרויקטים דומים לפרויקט שלכם ועוד. אין ספק שהניסיון של האדריכל דווקא בתחום בתים פרטיים, הוא דבר שיכול להוות לו יתרון על פני אדריכלים שאינם עוסקים באופן ספציפי באדריכלות בתים פרטיים ולכן לא עסקו בעבר התעסוקתי שלהם יתר על המידה בתכנון בתים פרטיים.
  2. חשוב מאוד שתבדקו אם יש לאדריכל עבודות המציגות את סגנון התכנון הייחודי שלו. ניתן לבחון פרויקטים קודמים אשר האדריכל תכנן ולהתרשם מהייחודיות שלו בתחום תכנון בתים פרטיים, מהמקוריות שלו והנגיעה האישית הייחודית שלו.
  3. חשוב מאוד לבדוק האם האדריכל מטפל בעצמו בכל דבר שקשור לפרויקט שלכם או שמא הוא שולח צוות מטעמו לענות על כל פנייה שלכם. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק כמה סקיצות בכוונתו של האדריכל למסור, כמה זמן ייקח לו תהליך התכנון עצמו וכן, האם הסקיצות שלו יוצגו בתלת ממד על מנת שישקפו בצורה הטובה ביותר את הרעיון הקונספטואלי.
  4. חשוב מאוד לבדוק האם מדובר על אדריכל מומלץ. ניתן לקרוא על אדריכלים שונים באינטרנט וכן לבדוק האם יש להם המלצות מלקוחות מרוצים או לחילופין האם יש עליהם ביקורות מלקוחות פחות מרוצים.
  5. חשוב מאוד לבחון את הכימיה והאינטראקציה בינכם לבין האדריכל. מדובר על איש המקצוע שהולך להגשים לכם את החלום שלכם הנוגע לביתכם הפרטי ועל כן, חשוב מאוד לבדוק שנוח לכם בחברת האדריכל, שהוא מבין אתכם, שאתם יכולים לדבר איתו על כל מה שאתם מרגישים בקשר לתהליך ועוד.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מי צריך?  

    אני

;