1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

אסותא אשדוד: עיפרון באורך של 7 ס"מ הוצא מברכו של ילד

הרופאים בבתי החולים רגילים למראות מוזרים, אך עיפרון שחודר לברכו של ילד הוא בהחלט מחזה שלא רואים בכל יום • במהלך טיפול מורכב חולץ העיפרון והילד צפוי להשתחרר עוד היום לביתו

יוסף קליין, י"ג תשרי תשפ"א 01/10/2020 13:21

איך הוא הגיע לשם? חדר ניתוח חדר ניתוח צילום: pixabay

החידה לא נפתרה: אל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד הגיע אמש קירל אלאבוגין בן העשר, כשהוא מתלונן על כאבים ברגלו. בסופו של דבר, התברר כי הגוף הזר שחדר לרגלו, הוא לא אחר מאשר  עיפרון. איך הוא הגיע לרגלו? לכך לא נמצא עדיין הסבר ראוי.

בבית החולים מספרים כי עם הגעתו הוא הופנה למיון ילדים, שם פגש אותו ד"ר עידו ולניץ. מבירור המקרה עלה כי לפני שבוע קירל שיחק בחדרו, קפץ על מיטתו והרגש כאב חד בברך ימין כאשר עיפרון שבור נמצא בסמוך. הוריו של קירל פנו בקהילה , שם נשלח בין הזמן לבצע צילום רנטגן שלדברי ההורים פוענח כתקין. קירל נשלח חזרה לביתו עם הנחיות טיפול מקומי בפצע בלבד.

ד"ר עידו ולניץ החליט בו במקום לשלוח אותו לצילום רנטגן נוסף בו נמצא כי חפץ זר , עיפרון, בארוך 7 סמ" חדור לרגל באזור הברך הימנית. קירל אושפז להמשך טיפול שכלל ניתוח במחלקת אורתופדיית ילדים של ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד , בהובלתם של ד"ר רון למדן מנהל המחלקה, וד"ר רונן סבר מאורתופדית ילדים.

הניתוח עבר בהצלחה, העיפרון הוצא וקירל צפוי משתחרר לביתו עוד היום.

ד"ר רון למדן: "אומר המטופל שסבל במשך שבוע מחפץ זר שחדר לרגלו הימנית ולא זוהה בבדיקה בקהילה טרם הגעתו לבית החולים. עם הגעתו זיהינו בביה"ח את הבעיה וקירל הוכנס לניתוח שהוכתר בהצלחה. זו ההזדמנות לבקש מההורים, למעשה בזמן הזה כאשר הילדים צריכים במסגרות, נדרשת השגחת יתר על הילדים ומעשיהם. בנוסף, כשהילד מתלונן ולא מרפה, גשו לבית החולים, אנחנו כאן. תמיד "

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בלע עיפרון וזה הגיע לרגל?  (ל”ת)


;