י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
המיקרופון בשליטת המנחה

הוועדה הסיקה מסקנות לקראת העימותים הבאים

ארה"ב עדיין לא נרגעת מהעימות הנשיאותי המכוער בהיסטוריה שלה ובוועדה מכריזים על שינויים ושדרוגים לקראת שני העימותים הבאים שאחד מהם יתקיים כבר בשבוע הבא 

הוועדה הסיקה מסקנות לקראת העימותים הבאים
העימות הנשיאותי צילום: צילום מסך

העימות שהתקיים ביום רביעי בקליבלנד שבמדינת אוהיו בארה"ב, עורר ביקורת רבה בארצות הברית, כאשר שני עימותים עוד לפנינו. בעימות הראשון מבין השלושה, המועמדים לנשיאות דונלד טראמפ וג'ו ביידן הצליחו לרשום את אחד העימותים המכוערים שידעה ארצות הברית, ויש כאלה שכבר הכתירו אותו כ"מכוער בהיסטוריה".

בעקבות העימותים המכוערים בין השניים, היו שקראו לבטל את שני העימותים שנותרו, אך בכירים במפלגה הדמוקרטית קראו היום לביידן להמשיך להתעמת עם הנשיא הרפובליקני, מתוך אמונה שהצופים יבחינו בפערים בין השניים וכך ביידן ינצח.

בעקבות הסערה והזעם שעורר העימות באמריקה בפרט ובעולם בכלל – הוועדה המנהלת של העימותים מתכננת להוסיף שינויים "שישמרו על הסדר" בשני העימותים שיהיו בחודש שלפנינו.

הוועדה הצהירה כי העימות הראשון הבהיר שצריך להכניס "כלים חדשים שיבטיחו דיון מסודר יותר". הוועדה, צריך להזכיר, איננה שייכת לאף מפלגה, ומארגנת את העימותים בין המועמדים לנשיאות מאז בחירות 1988.

הוועדה הוסיפה שהיא "שוקלת בזהירות את השינויים שיאומצו" ותודיע על כך בקרוב. רשת CBS דיווחה שאחד השינויים שמתכננת הוועדה הוא לנתק את המיקרופון של מועמד שיפריע לדיון ויפר את הכללים. בקמפיין של טראמפ אמרו בתגובה שהוועדה "משנה את הכללים באמצע המשחק".

ביידן אמר עוד לפני התייחסותה של הוועדה, כי הוועדה צריכה למצוא דרך לאפשר למועמדים להשלים את התשובות שלהם ללא הפרעות. "אני רק מקווה שתהיה דרך שבה ועדת העימותים תוכל לשלוט על היכולת שלנו להשיב לשאלה ללא הפרעה", אמר ביידן לכתבים באוהיו.

המועמד הדמוקרטי נמצא עדין באוהיו כחלק ממסגרת הקמפיין שלו, ושם התייחס לעימות: "נשיא ארה"ב מתנהג כפי שהוא מתנהג, ואני חושב שזו הייתה פשוט מבוכה לאומית", אמר לכתבים. "הוא לא תקף רק אותי ואת המשפחה שלי, אלא גם את המנחה".

מוקדם יותר מתח טראמפ ביקורת על מנחה העימות הראשון, כריס וואלאס מרשת 'פוקס ניוז' וכתב בטוויטר שהעימות היה קרב של "שניים מול אחד. לכריס היה ערב קשוח", צייץ הנשיא.

עימות בשידור בחירות לנשיאות ארה"ב 2020 דונלד טראמפ ג'ו ביידן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד