1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

ניו יורק תגביל תשע שכונות בהן יש אוכלוסייה גדולה של חרדים

בעוד החרדים חגגו את יום טוב שני של גלויות קיבל ראש העיר ניו יורק החלטה להגביל תשע שכונות בהן מתגוררת אוכלוסייה חרדית גדולה לאור הגל השני שפוקד את העיר. דה בלאזיו מצהיר כי הפעם ההגבלות יאכפו חזק יותר

יענקי פרברי"ז תשרי תשפ"א 05/10/2020 07:22

ראש העיר מבטיח אכיפה נוקשה חרדים ברחובות בורו פארק חרדים ברחובות בורו פארק צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הודיע ​​אתמול (ראשון) כי העיר תטיל מחדש סגר מוגבל שיכלול סגירת בתי ספר ועסקים לא חיוניים, בכמה שכונות עם אוכלוסיות יהודיות חרדיות גדולות. כזכור העיר פתחה רק לפני כמה ימים את כל בתי הספר הציבוריים.

הסגר ימשך שבועיים עד ארבעה שבועות בחלקים מפאר רוקאווי, קווינס, וגני ניו גרדנס בקווינס; וחלקים מבורו פארק, מידווד, גרייבסנד, בנסונהרסט ושפשיד ביי בברוקלין, כך דיווח ה'ניו יורק טיימס'. לפחות 3% מהאוכלוסיות באזורים אלה נבדקו בימים האחרונים ונמצאו חיוביים לנגיף הקורונה.

"היום, למרבה הצער, אינו יום לחגיגה, היום הוא יום קשה יותר", אמר דה בלאזיו בהצהרה והוסיף כי העיר תנקוט ב"פעולות חזקות מכפי שהיינו צריכים לנקוט לפני כמה חודשים".

ההודעה נמסרה ביום השני של חג הסוכות - יום טוב שני של גלויות, כאשר יהודים שומרי תורה ומצוות לא מעודכנים, ואת הבשורה הלא טובה הם קיבלו בצאת החג.

בתי הכנסת אינם חלק מתוכנית הסגר ויכולים להישאר פתוחים, אם כי עם מגבלות, כך אמר ראש העיר שהוסיף כי הוא עוקב אחר 11 אזורים נוספים שהתקרבו לשיעור של 3%. מכוני כושר ובריכות יהיו סגורים באזורים אלה, אך בתי הספר יישארו פתוחים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה לא בסמכות של ראש העיר רק בסמכות של המושל, והוא בינתיים לא תומך הגבלות נוספות!  (ל”ת)

  גר בניו יורק

 2. שכונות חרדיות  

  צודק

  • לצערי 


 3. הציבור החסידי הופך למוקצה מחמת מיאוס בכל העולם  (ל”ת)

  אזרח

 4. עוד פעם חרדים  (ל”ת)

  יוסי

 5. אוי להם לחרדים כאן אם החילונים יפסיקו להיות פריירים  (ל”ת)

  ..

 6. שם לא סוגרים בית כנסת  

  מעניין

 7. נראה מי יעז שם להרים יד על שוטר.  


;