1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו על הלווית הרבי: "מדגרת קורונה - פורם את האחדות"

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח קבינט הקורונה למסע הלוויה של האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל באשדוד וביקר את המשתתפים הרבים. נתניהו התייחס להפרת ההנחיות של השרה גמליאל והבהיר שיש להמתין לסיום הבדיקה 

ארי קלמן, י"ז תשרי תשפ"א 05/10/2020 18:55

"טרגדיית בית השואבה" הרבי מפיטסבורג זצ"ל / בנימין נתניהו הרבי מפיטסבורג זצ"ל / בנימין נתניהו צילום: פלאש 90/שוקי לרר

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב (רביעי) בפתח ישיבת קבינט הקורונה להלוויתו של הרבי מפיטסבורג וכן להפרת ההנחיות של השרה גילה גמליאל - שם הוא המליץ להמתין עד לבדיקת המשטרה.

"כולנו מחויבים לקיום הכללים, גם לגבי התקהלויות וגם לגבי שאר הכללים הקשורים בשגרת הקורונה. זה כולל שרים ושרות, חברות וחברי כנסת, כל נציגי הציבור. בעניינה של השרה גמליאל אני מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת עכשיו במשרד הבריאות, אני חושב שזה הדבר הנכון לעשות", אומר נתניהו, "כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים, ואני מציע כאן להמתין, בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה".

בהתייחסו לשאר ההפרות אמר ראש הממשלה: "לגבי הפרות הסגר – קודם כל אני שולח תנחומים למוקיריו של האדמו"ר מפיטסבורג, אבל לגבי ההלוויה באשדוד" כאן מאשים רה"מ את ההמונים שהשתתפו בהלוויה, "זו הפרה חמורה של הכללים. זה יוצר שתי בעיות שראינו גם בהתקהלויות אחרות – גם מדגרה של קורונה וזה גם פורם את האחדות. זה דבר שהוא בלתי נסבל. אנחנו רואים את זה גם בתפילות לצערי, רואים את זה גם בהפגנות. אני קורא גם לציבור החרדי וגם לציבור החילוני - לכל אזרחי ישראל - לקיים את הכללים".

נתניהו הוסיף, "אנחנו רוצים קיום אחיד של הכללים ואכיפה אחידה. יש כאן ניסיון לעשות את זה עם כל הקושי הגדול שיש בדבר. בסופו של דבר אנחנו צריכים את השיתוף של אזרחי ישראל וגם של מנהיגי הציבור".

עוד פנה ראש הממשלה לציבור החרדי: "שמחת בית השואבה לפנינו. הרבנים עצמם אמרו השנה - הימנעו מזה. אפשר בנקל להפוך את שמחת בית השואבה לטרגדיית בית השואבה. לכן, הכלל הפשוט - שומר נפשו ירחק. ונשמרתם לנפשותיכם מאוד. אני מבקש את שיתוף הפעולה של כולם במאמץ אחד בסוכות - לאחד את עם ישראל סביב הכללים הפשוטים הללו".

"אני אומר את זה לכל הציבור שנמצא בהתקהלויות האלה" אמר רה"מ, "תשמרו על עצמכם, תשמרו על היקרים לכם ותשמרו על אזרחי ישראל. זה בדיוק מה שנדרש לעשות כרגע, וכל הפרה פוגעת בכל אחד מכם, ביקרים לכם ובאזרחי ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביבי על מי אתה עובד שהיית באמריקה לא שמרת ריחוק לא מסיכה שחזרת לארץ לא עשית בידוד אירחת בחגים את המשפחה שלך על מי אתה עובד על מערציך העוורים???בבקשה לך הביתה אנחנו לא צריכים אותך יותר פנה מקום תודה  (ל”ת)


  • מה אתה רוצה מסיבי? 


  • בארה"ב עושים בדיקה לכל מי שנכנס באירועים האלה, ואם כל זה, זה לא מספיק עוזר, אבל לפחות מנסים (ל”ת)

   שמויגר

 2. סתם תעזבו את ביבי הזה הוא מטומטם עכשיו הוא יחפש כל דבר להאשים אבל דבר אחד אפשר להגיד שסגר זה סתם מיותר נקודה  (ל”ת)

  י

 3. ביבי מלמד הלכות תורה?  (ל”ת)


  • ואיפה בשולחן ערוך 

   ייל

 4. חצוף. שישמור על השרים שלו / ראשי הוועדות  (ל”ת)


 5. שיטפל בשוטרים והכל יהיה בסדר  (ל”ת)


 6. חרדי  


 7. החרדים דיי מסתייגים ממערכת הבריאות  


  • בבקשה אל תביא את קרוביך החולים לבית החולים 

   רופא

 8. נתניה הטיפש  

  חילי

 9. ביבי צודק ב100%. שמע האמת ממי שאמרה!  (ל”ת)


 10. הוא צודק  

  יעל

 11. ביבי צודק. החרדים ירדו לגמרי מהפסים.  


 12. ביבי אתה פג תוקף.  (ל”ת)

  רינה

;