1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

כתב 'הארץ' איים להשליך בקבוק תבערה והתנצל

גל ההסתה ממשיך ומתפרץ. הפעם מכיוונו של כתב 'הארץ' רן בר-זיק שאיים "אם הם יבואו לשכונה שלי אני משגר אליהם בקבוק תבערה ואני רציני". זמן קצר לאחר מכן מחק את הציוץ והתנצל

אהרן מילר, י"ח תשרי תשפ"א 06/10/2020 07:17

על 'משאית השמחה' משאית השמחה בפתח תקווה משאית השמחה בפתח תקווה צילום: באדיבות המצלם

כתב 'הארץ' רן בר-זיק איים אמש (שני) בציוץ בחשבון הטוויטר שלו "לשגר בקבוקי תבערה" לעבר 'משאיות השמחה' המהוות בימי הסגר של הקורונה תחליף מינימלי עבור הציבור הדתי והחרדי בעיר פתח תקווה לשמחות בית השואבה המסורתיות בימי הקורונה והסגר.

בתגובה לתיעוד שפרסם העיתונאי ישראל כהן של משאית השמחה בעת פעילותה בעיר פתח תקווה כתב בר-זיק: "יופי, שיישארו בשכונות החרדיות כי אם הם יבואו לשכונה שלי אני משגר אליהם בקבוק תבערה ואני רציני".

בתגובה כתב לו העיתונאי שמעון ריקלין מ'ערוץ 20': "חול המועד ואני משתדל לא לצייץ אבל מפגן שנאה כזה מצדיק ציוץ". ‏כתב ריקלין והסביר "עיתונאי בהארץ ככה מדבר. ‏מוגש כשירות לציבור לכל אלו שלא מבינים את רמת האלימות בחלקים בשמאל כיום. ‏הפיזית והמילולית. ‏ושוב אני אומר. ‏די לאלימות הזו. ‏זה יגמר רע מאוד" הזהיר.

גם חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס, תושב העיר פתח תקווה בעצמו הגיב להסתה, וקרא למשטרת ישראל "לשלוח בהקדם צוות שיערוך חיפוש בביתו, משום מה עושה רושם של איש ידען גדול באמל"ח וייצור בקבוקי התבערה ופחות בעיתונות".

בשלב זה הבין רן בר-זיק את הטעות, וביקש מיד להתנצל: "שמעון, אני מבקש ממך להוריד את זה. זה היה ציוץ כלפי המשאיות. זה ציוץ לא מוצלח ונעשה בהומור מטופש ואני מצטער עליו. אבל לעולם לא על אנשים. גם לא בצחוק", כתב בר-זיק לריקלין.

לאחר שבר-זיק מחק את הציוץ, כתב לו ח"כ בוסו: "רן תתחבר למרפסות ולרגש בימים האלה מהצד מול משאיות השמחה - הן בהתאם להנחיות ובאישור המשטרה - לוויתורים הקשים שהמגזר החרדי ספג בכל המובנים מבטיח לך להבין להכיל ולהתחבר גם. 'מודה ועוזב ירוחם'".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אויש נו  


  • אל תספר סיפורי סבתא שאתה חרדי, אתה שמאלני אלים בדיוק כמו רן בר זיק (ל”ת)


  • רן, הבנו 

   קובי

  • מה מפריע לך קצת שמחה? 

   יעל

 2. יש יותר סיכוי שאצלו תהיה שריפה בבית  (ל”ת)

  שלמה

 3. חבל שהיטלר לא גמר אותו  (ל”ת)


  • סוף סוף 

   שמח

 4. למשטרע מותר ולו אסור? שבכל דור ודר עומדים עלינו והקב"ה מצילנו מידם  (ל”ת)

  יעקב

 5. הפרד ומשול  


 6. חשיבה  


 7. קנאי  (ל”ת)


 8. 'הארץ' - יצא המרצע מן השק  

  מגיב ועצבני

 9. אם תגיע לבני ברק תחטוף בקבוק תבערה ואני רציני  (ל”ת)

  חומי

 10. טיפוס  

  תומר

;