1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי

על רקע דרישת הנהלת הבנק להעסיק עובדי מיחשוב במיקור חוץ בלא להתחשב בנציגות העובדים, ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי. "אני קורא למנכ"ל הבנק להמשיך מסורת רבת שנים של פתרון סכסוכים ויישוב חילוקי דעות בין ועד העובדים להנהלת הבנק, בהידברות ובשיתוף עם ההסתדרות"

קובי בורנשטיין, י"ח תשרי תשפ"א 06/10/2020 17:04

בנק לאומי בנק לאומי צילום: יח"צ

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי, על רקע דרישת הנהלת הבנק להעסיק עובדי מיחשוב במיקור חוץ, ללא קיום משא ומתן עם נציגות העובדים, כנדרש ביחסי עבודה מאורגנים. העובדים דורשים להשאיר את כל שירותי הליבה המיחשוביים בידי עובדי הבנק, וחוששים כי מדובר במהלך שמטרתו להחליש את העבודה המאורגנת בבנק.  

הסכסוך נוגע לכ-7,700 עובדי הבנק בכל הארץ, והכרזתו מאפשרת להסתדרות לנקוט בצעדים ארגוניים. הליך גישור שהתנהל בין ההסתדרות, נציגות העובדים וההנהלה - לא צלח, בעקבות התבצרות ההנהלה בדרישתה להעסיק עובדים במיקור חוץ.

בין הסתדרות המעו"ף, המייצגת את עובדי בנק לאומי, לבין הנהלת הבנק - קיימים הסכמים קיבוציים מזה שנים, אשר מסדירים את יחסי העבודה בחברה. אלא שלאחרונה החליטה ההנהלה חד-צדדית על העברת פעילות לחברת מיחשוב חיצונית, ודרשה מעובדי המיחשוב שלה, לסייע בהכשרתם של עובדי אותה חברה במיקור חוץ. זאת, באופן חד-צדדי, כוחני, וללא ניהול משא ומתן עם נציגות העובדים ועם ההסתדרות, כנדרש כאשר יש שינוי מהותי במתכונת העבודה.

בהודעת הסכסוך של ההסתדרות, נכתב כי "המעסיק הציב עובדות מוגמרות בפני נציגות העובדים וקבע חד-צדדית ביצוע מיקור חוץ של שירותי הליבה המיחשוביים של הבנק, כיום ובעתיד, וזאת מבלי שנוהל מו"מ בתום לב ומבלי שנחתם הסכם קיבוצי עם נציגות העובדים, שיסדיר את מכלול הדרישות וההשלכות כתוצאה ממהלך כזה".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, מסר כי "אני קורא למנכ"ל הבנק להמשיך מסורת רבת שנים של פתרון סכסוכים ויישוב חילוקי דעות בין ועד העובדים להנהלת הבנק, בהידברות ובשיתוף עם ההסתדרות. הבנק מפריט עבודה שהיא שירות ליבה של הבנק, לא ניהל עמנו משא ומתן ופעל באופן חד-צדדי. אנו מאמינים בפתרונות משותפים ובהסכמה. כולי תקווה שהבנק יגיע עמנו להסכמות בהקדם, שהרי אנו נכונים למו"מ ולשימור מערכת יחסי עבודה טובים, כפי שהיו עד כה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;