1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

נומה מבהיר: האיסור על פתיחת מוסדות החינוך - בעינו

לאחר שנודע כי מוסדות חינוך בציבור החרדי הודיעו על חזרה ללימודים כבר מחר, דואג הממונה על הציבור החרדי לעדכן: האיסור על פתיחת מוסדות החינוך בעינו עומד

יוסף קליין, כ"ג תשרי תשפ"א 11/10/2020 15:00

החופשה נמשכת האלוף רוני נומה האלוף רוני נומה צילום: שוקי לרר

החופשה עדיין נמשכת: לאחר שמספר מוסדות חינוך בציבור החרדי הודיעו לתלמידיהם כי יערכו לשוב ללימודים כבר מחר, דואג הממונה על הציבור החרדי ב'מגן ישראל', האלוף במיל' רוני נומה, ליידע כי האיסור על פתיחת מוסדות החינוך בעינו עומד, וכי אין לשוב ללימודים כל עוד לא הוחלט אחרת.

הדיווחים אודות חזרה ללימודים פורסמו על רקע הירידה בתחלואה, גם ובעיקר בציבור החרדי, ולאור הכוונה של הממשלה להתחיל במתווה של חזרה לשגרה, כאשר מדובר גם על הפעלת מוסדות החינוך לגיל הרך. עם זאת, מדסק החרדים במשרד הבריאות בראשו עומד האלוף במיל' רוני נומה, נמסר היום כי "הסגר במתכונת הנוכחית הוא עד ה14.10, כאשר מתקיימים דיונים להארכתו עד ה18.10". לאור זאת, מודגש כי "לפיכך חל איסור לפתוח מערכות חינוך עד להודעה חדשה".

נזכיר כי בראיון לתקשורת אמר הפרופ' רוני גמזו כי ככל הנראה תחל חזרה לשגרה, אך הדבר יעשה בהתאם למתווה הרמזור, כך שבחלק מהערים יחלו הלימודים והחזרה לשגרה ואילו בערים 'אדומות' ימשכו ההגבלות. עם זאת, כרגע דובר כי קבינט הקורונה שאמור להתכנס ולקיים דיון, צפוי ככל הנראה להודיע גם על מספר הקלות.

כך או כך, בהתאם להודעתו של נומה, נראה שתחילת לימודים כבר מחר או בימים הקרובים - אינה נראית עדיין על הפרק.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גמזו ושותפיו אויבי העם. סכנה לעם ישראל  (ל”ת)


  • אולי לא דייקת? אוייבי האונשות... אחי חזור בך, רק טוב הם עושים!!!! (ל”ת)

   תמים

 2. למה לדבר אם בסוף תצא טמבל  

  אליהו

 3. לידיעת המשטרה !!! כל החיידרים מחר נפתחים !!!!!!!  (ל”ת)

  שמולי

 4. בלי לימוד תורה אין העולם מתקיים. אבל.... שישמרט על כל ההגבלות.  


;