1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

האם רופאי בית החולים טיפלו באדמו"ר בביתו

בית החולים 'הדסה' יוצא הערב בהכחשה מיוחדת בעקבות פרסומים שהינם 'פייק ניוז', כאילו בית החולים הקים יחידה לטיפול נמרץ בביתו של אדמו"ר מן המפורסמים בישראל, וכי טופל על ידי רופא צמוד ביחידת טיפול נמרץ שהוקמה בביתו. 'הדסה' מבקשת להבהיר כי מדובר בפרסום שקרי מהתחלה ועד הסוף

אהרן מילר, כ"ד תשרי תשפ"א 12/10/2020 23:08

הכחשה גורפת בית חולים הדסה עין כרם בית חולים הדסה עין כרם צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בתקופה האחרונה מחפשים כלי התקשורת לתקוף מכל עבר את המגזר החרדי ואת רבני ומאורי הדור, הגדילו לעשות בעיתון 'הארץ' שטענו כי בית החולים 'הדסה עין כרם' הקים לאחד מהאדמו"רים בביתו 'חדר טיפול נמרץ', ורופאים מבית החולים העניקו לו טיפול VIP בביתו, וזאת על חשבון שירות הבריאות הציבורית.

בבית החולים 'הדסה' מפרסמים הערב (שני) הכחשה גורפת על כל הטענות זאת לאור פרסומים חוזרים ונשנים הערב בערוצי הטלוויזיה. בהודעה מטעם בית החולים נכתב: "בעקבות פרסומים שהינם פייק ניוז, כאילו הדסה הקימה יחידה לטיפול נמרץ בביתו של אדמו״ר מן המפורסמים בישראל, וכי טופל על ידי רופא צמוד ביחידת טיפול נמרץ שהוקמה בביתו, הדסה מבקשת להבהיר כי מדובר בפרסום שקרי מהתחלה ועד הסוף", טוענים בהדסה.

עוד הוסיפו "האדמו"ר המדובר, על פי הפרסומים, אכן טופל בביתו והחלים כאשר הדסה לא העבירה שום ציוד רפואי ולא בנתה בביתו יחידת טיפול נמרץ. מפרסומי עיתון הארץ למדנו כי לאדמו"ר היה צמוד רופא במשך ימי מחלתו, אך לא מדובר ברופא הדסה אלא ברופא מומחה שאינו מוכר להדסה, בדיוק כפי שתיקן העיתון את האמירה המוטעית שלו והצהיר כי בביתו של אותו אדמו״ר לא שהה כל רופא מהדסה".

"בהדסה אמנם מרוצים מהחלמתו של האדמו״ר, אך המדליה לא שייכת אליה. הפרסום השקרי והמטעה גורם נזק רב להדסה, במיוחד לאור הקשר שעשה העיתון בין היותה של הדסה תחת תקציב המדינה בתקופת הקורונה, לבין הוצאות לכאורה של טיפול vip בביתו של אדמו״ר מפורסם בקהילה החרדית". מבהירים בדוברות בית החולים, ומוסיפים "הדסה קראה לעורכי העיתונים שהיה להם יד ורגל בפרסום השקרי להתנצל, להוריד את הכתבות ולפרסם את הכחשתנו הנוכחית".

גם מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין הצטרף להכחשה ועל פי לשון ההודעה אמר: "אני מבקש להבהיר כי גל הפרסומים סביב טיפולים חריגים באדמו״רים או נציגי הציבור החרדי שחלו במחלת הקורונה, ושאינו נכון - לפחות בכל הקשור להדסה, מהווה נדבך נוסף ביצירת קרע בעם בין פלגיו השונים. צו השעה הוא דווקא לאחד כוחות אל מול המגפה שאינה יודעת להבדיל בין חלקי אוכלוסיה שונים ולסייע בכל מה שניתן למלחמה בנגיף שהפיל כבר למעלה מ-2000 ישראלים".

"הדסה מחויבת לציין את תמיכת הקהילה החרדית בהתנדבות לתרומות פלאזמה לריפוי חולים, כמו גם את המתנדבים ביחידות הקורונה שנכנסים למחלקות לסייע לחולים". סיכמו בהדסה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל שבאתרים החילונים כתוב ההפך  


 2. איזה אדמור??  (ל”ת)


 3. פספסתם את הנקודה העיקרית. האדמו"ר היה חולה קורונה וזה הוסתר.  

  אלי

 4. העטיפה מוכיחה על התוכן  


 5. האדמור מבעלזא חלה בקורונה, טופל על ידי הרופאים והמשיך לקרוא לחסידיו לא להשמע להנחיות  

  החכם עיניו בראשו

 6. עיתונאי  


 7. אני מהמר על כך, שההכחשה היא הפייק ניוז.  (ל”ת)

  ז'וז'ו

 8. האדמו"ר  


;