1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פחות חולים - נסגרה אחת ממחלקות הקורונה בבית החולים

לאחר שבבית החולים פעלו ארבע מחלקות קורונה ונערכו לפתיחת חמישית, סגרו היום בבית החולים לגליל בנהריה את אחת המחלקות: "הסגר החל לתת את אותותיו"

יוסף קלייןכ"ה תשרי תשפ"א 13/10/2020 23:48

הסגר כבר משפיע? חדר מיון נשימתי חדש במרכז הרפואי לגליל חדר מיון נשימתי חדש במרכז הרפואי לגליל צילום: רוני אלברט

לאחר שהמחלקות נפתחו בזו אחר זו, הגיעה גם עת סגירה: לראשונה אחרי זמן רב ירד מספר המאושפזים במחלקות הקורונה בבית החולים לגליל בהריה מתחת ל-60 חולים, וכעת הוא עומד על 55 בלבד, כמחצית ממה שהיה לפני חודש. בעקבות זאת נסגרה היום  אחת ממחלקות הקורונה, בניהולו של ד"ר אדוארד קייקוב. מחלקה זו תשוב לתפקד כמחלקה גריאטרית, לרווחת 600 אלף התושבים אותם משרת המרכז הרפואי.

נכון לעכשיו ישנן במרכז הרפואי שלוש מחלקות קורונה פעילות: מחלקת כתר מונשמים, שהוקמה במקום מחלקת השיקום, ומחלקות כתר א' וכתר ב', שהוקמו במקום שתי מחלקות פנימיות. כאמור, בשלוש המחלקות יחד מאושפזים כעת 55 חולים מאומתים.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום אומר כי: "הסגר החל לתת את אותותיו ומספר המאושפזים ירד באופן מדורג. אך יחד עם זאת, ישנם 35 חולים במצב קשה, מתוכם יותר מעשרה במצב קריטי (מונשמים ועל סף הנשמה). כולי תקווה שהסגר ימשיך להניב תוצאות, ושנראה גם ירידה בכמות החולים הקשים, ובעיקר אלו שנמצאים במצב קריטי". הוא הוסיף כי "אני קורא לציבור להמשיך ולשמור על הנחיות משרד הבריאות, ובמיוחד עטיית מסכות, ריחוק חברתי והיגיינה".

כמו כן הוסיף מנהל המרכז הרפואי והוא מעביר מסר שנוגע לכלל הציבור: "בגל השני התמותה הרימה את ראשה וזהו סימן אזהרה שאין לטעות בו. לצערי, חלק מהחולים הגיעו אלינו מאוחר, ובכך פיספסו את 'חלון ההזדמנויות' שהיה כדי להעניק להם בזמן את הטיפול הדרוש. היו חולים שהתנהגו בניגוד לכללים, נדבקו בקורונה וניגשו להיבדק כאשר זה כבר היה מאוחר מדי. אותם אנשים התביישו ממה שיגידו עליהם, ובחלק מהמקרים גרמה הבושה לתחלואה קשה ולהדבקות מיותרות".

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לדעתי, זה לא הסגר שמשפיע  

    שלי

;