1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

עמית סגל דורש התנצלות מחבר הכנסת יאיר גולן

לאחר פרסום הקלטות מנדלבליט כתב ח"כ גולן "עכשיו זה ברור איך הארגון עובד - נתניהו אוסף את ההקלטות, עמית סגל מפרסם, ומיקי זוהר מאיים" לסיום כתב גולן כי מדובר ב - "פשע מאורגן". היום נשלחה אליו דרישת התנצלות. "מדובר בביצוע עוולה אזרחית של הוצאת לשון הרע חמורה מצדך כלפי חדשות 12 וכלפי מר סגל"

אהרן מילר, כ"ו תשרי תשפ"א 14/10/2020 16:43

"פשע מאורגן" יאיר גולן/עמית סגל יאיר גולן/עמית סגל צילום: פלאש 90

אמש פרסמו עמית סגל וגיא פלג בחדשות 12, הקלטות משיחה שנערכה בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וחברו אפי נווה, אז יושב ראש לשכת עורכי הדין, בהקלטה נשמעו מנדלבליט ונווה משמיצים ותוקפים את התנהגותו של פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן.

חשיפת ההקלטות עוררה סערה פוליטית ומשפטים, כאשר מתוכן ההקלות עולה ההוכחה לטענת אנשי הימין, הטוענים זה מכבר שהיועץ המשפטי לממשלה "נסחט" על ידי מספר 2 שלו, שי ניצן.

חבר הכנסת יאיר גולן (מרץ) לא אהב את החשיפה של סגל ופלג וכתב בטוויטר: "אתמול בערב סגל פרסם הקלטות מביכות של מנדלבליט מלפני שנים. הבוקר מיקי זוהר מאיים שאם מנדלבליט לא יבטל את משפט נתניהו יפרסמו עוד הקלטות. עכשיו זה ברור איך הארגון עובד - נתניהו אוסף את ההקלטות, עמית סגל מפרסם, ומיקי זוהר מאיים" לסיום כתב גולן כי מדובר ב - "פשע מאורגן".

עמית סגל לא אהב את ההשתלחות של גולן בו ובחברת החדשות בו הוא עובד, ולא הסכים לקבל את הגדרת התפקיד העיתונאי כפשע מאורגן.

היום (רביעי) מפרסם סגל בחשבון הטוויטר שלו, על כתב תביעה שהוגש בשמו ובשם חברת חדשות 12, ואשר נשלח על ידי עורך הדין ד"ר ישגב נקדימון, היועץ המשפטי של חברת החדשות הישראלי (חדשות 12).

נקדימון דורש מחבר הכנסת גולן בשם מרשיו, "הינך נדרש בזאת לפרסם לאלתר התנצלות על הפרסום הפוגעני בפני חדשות 12 ובפני מר סגל, בנוסח שיוסכם עמם באמצעות החתום מטה, וזאת באותו מקום שבו נעשה הפרסום הפוגעני".

את הנימוק לדרישת ההתנצלות מסביר נקדימון: "הפרסום הנ"ל אשר מאשים את חדשות 12 ומר סגל, שעשו את עבודתם העיתונאית נאמנה, כי הם חלק מארגון של פשע מאורגן, בלשונך, הינו פרסום שקרי, דיבתי ופוגעני, אשר עולה כדי לשון הרע חמורה ביותר על חדשות 12 ועל מר סגל".

היועץ המשפטי ממשיך ומתאר את חומרת הלשון הרע "הפרסום עלול להשפיל את חדשות 12 ואת מר סגל בעיני הבריות, או לעשותם מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם. בנוסף זה עלול לבזות את חדשות 12 ואת מר סגל בשל מה שיוחס להם בפרסום. ועלול לפגוע בחדשות 12 ובמר סגל במשרתם, בעסקם, במשלוח ידם ובמקצועם.

לסיכום הוא מבהיר, "מדובר אפוא בביצוע עוולה אזרחית של הוצאת לשון הרע חמורה מצדך כלפי חדשות 12 וכלפי מר סגל לפי סעיף 7 לחוק לשון הרע".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יאיר גולן אתה שייך לחבורת " הפשע המאורגן" מאחר והשוותה את צה" ל וישראל לגרמניה לפני 70 שנה חתיכת אפס  (ל”ת)

  צבי

 2. ח״כ יאיר גולן שכבר הוציא יותר מפעם דברי בלע מפיו, יסתתר מאחורי חסינותו.  (ל”ת)

  כרמל

 3. אחד מגדולי האידיוטים שנאו פה  (ל”ת)


 4. תתבעו אותו למה התנצלות!! את שונא ישראל הימניים  

  דפמה

;