1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בן 10 הוכש על ידי נחש צפע - חייו ניצלו

במהלך טיול עם חבריו בסמיכות לשכונת מגוריו הרגיש לפתע ילד בן עשר תושב נתניה בנשיכה חזקה בכף רגלו ומיד החל לחוש בכאבים עזים. הילד הדליק פנס וגילה לחרדתו נחש בצבע שחור-צהוב. הוא פונה ללניאדו, שם קיבל חמש מנות נוגדנים וחייו ניצלו

קובי ברקת, כ"ו תשרי תשפ"א 14/10/2020 20:28

הסתיים בנס רגלו המוכשת של הילד רגלו המוכשת של הילד צילום: דוברות לניאדו

ילד כבן 10, תושב קרית השרון בנתניה, יצא אתמול (שלישי) בערב עם מספר חברים לטיול קצר בפרדסים הצמודים לשכונת מגוריו. במהלך הטיול, הרגיש לפתע, נשיכה חזקה בכף רגלו וכן כאבים עזים שהחלו להתפתח באופן מידי. הילד הדליק את פנס הטלפון הנייד וראה סימני דם ונשיכה בכף רגלו, בסמוך לכף הרגל נראה נחש בצבעים שחור-צהוב.

הילד המפוחד התקשר לאביו, שהגיע בתוך מספר דקות למקום. האב התקשר מיד למד"א והילד פונה למלר"ד ילדים של בי"ח לניאדו, שם קיבל טיפול מקצועי ומסור ע"י מנהלת מלר"ד ילדים ד"ר בלה קוסינובסקי, צוות רופאי ילדים וכן טוקסיקולוג. במהלך הטיפול קיבל הילד חמש מנות של אנטי - סרום על מנת לייצב את מצבו ולהציל את חייו.

"הילדים בשכונה לא נמצאים עכשיו במסגרת, כהורים אנחנו חייבים לאפשר להם לצאת קצת לנשום אוויר. לאחר האירוע המלחיץ הפצתי הודעה לתושבי השכונה שיזהרו מאד בהליכה בשטחים מועדים לפורענות כאלו" סיפר האב.

ד"ר יעקב שכטר, מנהל מחלקת ילדים בבי"ח לניאדו מסר כי "האירוע הזה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי. נאלצנו לתת לילד מנה גדולה של נוגדנים על מנת לשמור על חייו. אני פונה להורים - שמרו על ילדיכם והקפידו שיצאו לטיולים כשהם נועלים נעליים ועדיף לא לטייל במקומות בהם קיים חשש להמצאות נחשים"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ב''ה שככה נגמר! "אין עוד מלבדו"  (ל”ת)


;