1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

טרור בצרפת: צעיר ערף את ראשו של המורה

פיגוע מחריד התרחש בשבת בצרפת. צעיר בן 18 ערף את ראשו של מורה להיסטוריה שלימד את תלמידיו על חופש הביטוי והציג להם קריקטורות המבזות את הנביא מוחמד. הרוצח חוסל באזור הפיגוע. הנשיא מקרון: "טרוריסטים לא יחלקו את צרפת, הבערות לא תנצח"

יענקי פרבר, ל' תשרי תשפ"א 18/10/2020 07:12

'חופש הביטוי' נרות זיכרון לזכרו של המורה שנרצח בצרפת נרות זיכרון לזכרו של המורה שנרצח בצרפת צילום: מתוך פייסבוק של Catl Meyer

הטרור חזר לרחובות צרפת: צעיר בן 18 נורה למוות לאחר שרצח באכזריות בפאתי פריז, מורה שלפי הדיווחים הציג לתלמידיו קריקטורות המבזות לכאורה את הנביא מוחמד.

הפיגוע המחריד התרחש ביום שישי בשעה 17:00, צעיר בן 18 ערף את ראשו של המורה להיסטוריה, סמואל פאטי, בן ה-47, באזור קונפלנס סנט-הונורין, צפונית-מערבית לפריז הבירה.

שוטרים הוזעקו לזירה בעקבות דיווחים על אדם חשוד שמסתובב ליד בית הספר, הם מצאו את הקורבן מת וראו את הרוצח בקרבת מקום. לאחר מכן הוא נורה למוות לאחר שעל פי החשד איים על שוטרים.

חמישה חשודים נעצרו ביום שישי בלילה, והעלו את המספר הכולל של העצורים בקשר להרג לתשעה, כולל הסבים, ההורים ואחיו בן 17 של התוקף.

על פי הדיווחים בצרפת, הצעיר בן ה-18 נולד במוסקבה ומקורו בצ'צ'ניה, הרפובליקה הרוסית המוסלמית בצפון הקווקז.

נשיא צרפת עמנואל מקרון תיאר את האירוע כ"פיגוע טרור איסלמי" ועודד את האומה להתאחד. לדבריו, הקורבן נרצח מכיוון שהיה מורה ולימד על חופש הביטוי.

נרות זיכרון לזכרו. צילום מתוך פייסבוק של Catl Meyer.

"כל המדינה עומדת מאחורי מוריה. טרוריסטים לא יחלקו את צרפת, הבערות לא תנצח", אמר מקרון לאחר שביקר במקום.

המשטרה מסרה לעיתונאים כי הקורבן ערך לאחרונה שיעור בנושא חופש הביטוי בו הוא הציג קריקטורות של הנביא המוסלמי מוחמד - שיעור שהביא לתלונות נגד המורה.

אביו של תלמיד בן 13 אמר לתקשורת הצרפתית כי המורה העניק לתלמידים מוסלמים אפשרות לצאת מהחדר לפני הצגת התמונות. "המורה לא היה מתנשא או לא מכבד", אמר.

התובעים הצרפתיים נגד טרור אמרו כי הם מתייחסים לאירוע כאל "רצח הקשור לארגון טרור" וקשור ל"לפשע של מחבלים".

שר הפנים ג'רלד דרמנין קיצר את ביקורו במרוקו וחזר לפריז. מאוחר יותר הודיע ​​כי הקים מרכז מיוחד לטיפול בנושא.

שגרירות רוסיה בפריז ביקשה מידע אודות החשוד מרשויות צרפת, כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית TASS.

מאז אמש אזרחים נוהרים למקום הפיגוע ומדליקים נרות לזכרו של המורה שנרצח.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יתכבדו רבותי ויסבירו במהות, מה ההבדל בינו לבין הגר"ח קנייבסקי?  


  2. זה מה שחרדים יעשו פה בעתיד לחילונים שיגידו משהו רע על קנייבסקי או אלתר, ראינו מה עשו לחילונים בערד שתלו שלט נגד המאפיונר אלתר.  (ל”ת)

    רדיפת חילונים

;