1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פרופ' בליצר ממליץ: כך תישארו בריאים בתקופת הקורונה

ראש מכון החדשנות של 'הכללית' פרופ' רן בליצר, העומד בראש הצוות המייעץ לפרויקטור פרופ' גמזו, מפרסם ששה כללים שכדאי לאמץ בתקופת הקורונה. ואלו הם

יוסף קליין, ל' תשרי תשפ"א 18/10/2020 19:03

6 הכללים שכדאי לדעת אזרחים ברחובות עם מסכות אזרחים ברחובות עם מסכות צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

התקופה אינה שגרתית, וכך גם ההתנהלות: הפרופ' רן בליצר, ראש מכון החדשנות של ה'כללית', פרסם היום שורה של כללים שאותם ראוי שכל אחד מעמנו יאמץ בתקופה זו. הרי הם לפניכם:

שש המלצות להתנהלות היומיומית, אם ברצונכם מחד לשמר אורח חיים בריא, חברתי ושפוי, ומאידך להימנע ככל האפשר מהדבקה ומסיכון של בני משפחתכם?

א. בחרו מספר מצומצם של אנשים עמם תקיימו מפגשים ממושכים בחלל סגור, ודבקו בהם. רק הם, מעבר לבני הבית.
הם ה-׳בועה׳ שלכם ביומיום.
בחרו לבועה שלכם מי שבעצמו מתנהל יומיום בזהירות.

ב. ישיבה של 5 אנשים בחדר סגור, לא מאד גדול ומאוורר? – סרבו/ותרו על המפגש, או העבירו החוצה לאוויר הפתוח.

ג. הוזמנתם לחתונה גדולה, למפגש המוני בחלל סגור, או לאירוע צפוף תחת כיפת השמיים? תתנצלו ותוותרו. כך נדבקים, ומדביקים בהמשך בני משפחה בסיכון.

ד. הקפידו להיפגש תדיר עם קרובי המשפחה המבוגרים- אבל לא בבית או בחלל סגור, אלא בחצר או בגינה ציבורית, במרחק. זה קריטי לבריאותם הנפשית והגופנית

ה. מסיכות על האף והפה- בכל מפגש בחלל סגור עם אדם שלא שייך ל-׳בועה׳ המצומצמת שלכם. גם במקום בו איש ׳לא רואה׳. גם בעבודה. ודאי באתרי התקהלות.

ו. חשים לא טוב? נחשפתם אולי לחולה מאומת? יש ספק? צרו קשר עם קופת החולים ולכו להבדק. בעת הזו יש בדיקות זמינות בכמות גדולה, אין סיבה לוותר.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כבר חשבתי שיהיה יותר רציני כמו רופאים אחרים שאומרים קחו ויטמין סי ודי בנוסף אשלגן במינון מומלץ מהרופא משפחה וכך תחזקו את מערכת החיסון. נקודה.  (ל”ת)


    • הדרכות רציניות להחריד. למה לזלזל? (ל”ת)

      מד

;