1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד מציג: בדיקה לגילוי קורונה ב 10 דק'

בית החולים מצמיד לכל בדיקה רגילה גם ערכת בדיקה מהירה המאפשרת מתן תוצאה תוך עשר דקות. הפעולה יכולה להיעשות בידי כל איש רפואה או סיעוד ללא צורך בהתערבות של המעבדה

יוסף קליין, ל' תשרי תשפ"א 18/10/2020 16:52
תגיות:

בשלב זה: ניסוי הבדיקה המהירה הבדיקה המהירה צילום: אסותא אשדוד

בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד החלו היום בבדיקה של שימוש בערכה ("קיט") לגילוי קורונה תוך 10 דקות. מדובר בערכה שמזכירה במהותה בדיקת הריון, לרבות הסימנים המעידים "חיובי" או "שלילי".

מטוש הבדיקה, כמו ביתר בדיקות המטוש המוכרות, נכנס לנחיר המטופל ודוגם את פנים האף. הפעולה יכולה להיעשות בידי כל איש רפואה או סיעוד ללא צורך בהתערבות של המעבדה. עם זאת, בשלב זה, הבדיקות בערכה לא מחליפות את השיטה הרגילה אלא נעשות לצד הבדיקות הרגילות, לצורך מעקב אחר איכותם.

ד"ר ארז ברנבוים מנכ"ל בית החולים: "ביה"ח אסותא אשדוד שמח לקחת חלק בבדיקת מוצר שבוודאי יסייע במתן טיפול מהיר ואיכותי יותר למטופלי הקורונה. ככל שנקדים לזהות את הנגיף, נוכל להבטיח מתן טיפול איכותי יותר למטופל ולסובבים אותו". 

ד"ר בריק גבריאל מנהל המעבדה הביוכימית בביה"ח מסביר כי  "מדובר בבדיקה חדישה אשר במידה ותימצא אמינה יכולה לסייע לצוות הרפואי לזהות במהירות חולים פוטנציאלים. בימים אלו אנו בודקים את אמינות הבדיקה על פי הסטנדרטים המקצועיים".

במקביל, הצטרף גם בית החולים 'אסותא אשדוד' ליתר בתי החולים המציעים שירות של בדיקה סרולוגית, והחל מהיום ניתן להזמין בדיקה סרולוגית בעלות של 225 ש"ח לבדיקה. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בית החולים הכי גרוע במזרח התיכון  (ל”ת)


;