1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני לנתניהו: נשאיר את תלמודי התורה פתוחים - "לא תצא תקלה"

ברקע הביקורת וההסתה כלפי המגזר החרדי, שוחח הערב ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר 'דגל התורה' ח"כ גפני בניסיון לשכנעו בעניין הת"תים. גפני נותר איתן להוראתו של הגר"ח קנייבסקי: "אנו מאמינים שלא תצא תקלה מתחת ידו של גדול הדור". כך גפני בשיחה עם ראש הממשלה

ארי קלמן, ל' תשרי תשפ"א 18/10/2020 20:21

גיבוי פוליטי גפני ונתניהו גפני ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אל מול הקריאות של ראש הממשלה לציבור החרדי לשמור על ההנחיות והאיומים מצד המשטרה ושר הבריאות יולי אדלשטיין לקנוס תלמודי תורה ולשלול תקציבים, ב'דגל התורה' מתבצרים ועומדים מאחורי החלטת שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

כזכור, כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים' שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הורה אמש לפתוח את תלמודי התורה חרף הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות, בעקבות כך הגיע גל קריאות לשלול תקציבים ולבצע אכיפה כנגד הציבור החרדי ומנהלי המוסדות.

הערב (ראשון) שוחח יו"ר 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהיר לו כי הם עמודים מאחורי הוראתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי בדבר חשיבות לימוד התורה וקיומם של תלמודי התורה והישיבות.

בלשכת חבר הכנסת גפני מציינים כי לאור השיחה נבחנת האפשרות למציאת מתווה מוסכם של צמצום מספר הילדים בכיתות, ולימוד במרחבים גדולים ומרווחים בבתי הספר של 'החינוך העצמאי' ובבתי הספר של הבנות שלא לומדות לעת עתה, תוך כדי שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

עוד נמסר כי חבר הכנסת גפני אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנו מאמינים שלא תצא תקלה מתחת ידו של גדול הדור". נציין כי עד כה סירבו חברי הכנסת להתבטא בנושא וקיימו מעין עוצר ראיונות לתקשורת לאורך היום.

בתוך כך, מהדסק החרדי בראשות אלוף במיל' רוני נומה נמסר הערב כי לבקשת ראשי הרשויות ובתיאום מלא עמם הותרה פתיחת גני ילדים לגילאי 0-6 לבקשתם של ראשי הרשויות.

"יחד עם זאת, על אף הירידה ברמת התחלואה, חשוב להבהיר באופן חד משמעי כי חל איסור מוחלט לפתוח תלמודי תורה או כל מוסד חינוכי המיועד לילדים שמעל גיל 6, שלא בתנאי פנימייה, בהתאם למתווה שנקבע בתקנות".

בדסק מזהירים כי "מוסדות ועמותות שיפרו את הנחיות ויפעלו בניגוד לחוק מסתכנים בהליך מנהלי או פלילי וכן בשלילת רישיון וביטול תקציבים במקרים המתאימים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הייתי בגאולה ובכיתי  

  חנה

  • הבעיה בחינוך, לא בקורונה 


  • זה לא משהו חדש! 


  • זה שלא תפסת אותן שמות לק על הציפורניים בסמינר לא אומר שהן לא עשו זאת 


  • מה האינסטוש שלהן? (ל”ת)

   רווק מלא אבק

  • הן בגיל ההתבגרות. כאילו את לא עברת משהו בסגנון? 

   דסי

  • 7 ילדים לפחות אושפזו בבתי החולים עם בעיה לבבית נדירה שנגרמת מנגיף הקורונה. אחת מהן, נועה בת 10, היתה במצב קשה. אביה מספר: "היה לנו נס גדול שהגענו בזמן" • "בתקופה האחרונה יש משהו כמו 30 מקרים", סיפר ד"ר אורי בלה, מנהל המחלקה לרפואת ילדים דחופה בקפלן (ל”ת)


  • למה את באינטרנט בכלל? 


 2. בגללכם יהיה סגר  

  זאב

  • היית מת לפרנס אותנו 

   דודוי

  • הרב 


  • אוי אוי אוי 

   מויישה

 3. מסתמכים על הנס  


 4. עצוב לראות איך שנאת החינם גודלת.....  

  אבריימי

 5. סוף סןף רב גדול שאכפת לו מהתורה ולא ירא!  


 6. לו היה יוחנן כהן גדול חי בדורינו כולם היו הופכים להיות צדוקים ולרגע לא מפקפקים בו.  


 7. נראה שדעתו של הרב קנייבסקי השתבשה עלי  

  קובי1

 8. ואם היתה מלחמה גם היו פותחים? זאת לא מלחמב על החיים?  

  מירה

 9. מה עם אלפי ה"תקלות" (מתים) שיצאו מתחת ידו בגל הראשון????  (ל”ת)

  boogie

 10. סוף סוף מרן שה''ת גם הולך בעקבות עץ  (ל”ת)


 11. פתיחה לא אחראית. בסוף יאשימו את כל החרדים בגל 3  

  מוטי מבני ברק

 12. לא תצא תקלה .....הלואי אמן !!!  

  מני

 13. לא מבין למה לא מטפלים בת"ת כפצצה מתקתקת ושולחים את הימ"מ לנטרל את האיום  (ל”ת)

  משה

 14. בגלל התנהגותם המופקרת החרדים ישלמו את המחיר הגבוה ביותר: בראש ובראשונה במתים ובחולים, הם הפכועצמם לציבור השנוא בישראל יותר מהערבים. את התוצאות יראו בקלפי. חברתית הם לא יקבלו עבודה במגזר הכללישרואה בהם אשמים בסגרים שהיו ובאלה שיבואו בגללם. ולכן ימנעו מלהעסיק אותם. ישללו מנם תקציבים בחקיקה ובחטול התורה יגדל לעין ערוך. הצעירים יצאו בשאלה בגלל חוסר אמון במנהיגים שהפקירו את חיי הוריהם וסביהם. בקיצור - שוב גול עצמי. ואין לקחים ואים חשבון נפש. כרגיל וכמקובל במגזר.  (ל”ת)


 15. זו האמת  


 16. טעות להגיד דבר כזה  

  אני

 17. הציבור מכליל וזה אסון  

  דובי

 18. אם יש משהו אחד טוב בסגר, זה שאין בי"ס.  

  אימא

 19. לא תצא תקלה תחת ידו של גדול הדור? או שמא נכדו?  

  רופא

 20. חכמים המה להרע ולהיטיב לא ידעו  


;