1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

נגד הישיבות: כחול לבן נמנעו מלהעביר תקציב בעקבות ההפרות במגזר

סוער בוועדת הכספים: במהלך דיון הבוקר בנושא העברות תקציביות לשנת 2020, וביניהם תקציב שיועד כהשלמה לתקציב הישיבות, הודיעה חה"כ ווזאן החברה בוועדה מטעם 'כחול-לבן' כי היא מתנגדת להעברת התקציב בנימוק שעולם התורה פתח את שעריו בניגוד לצו בריאות העם

ארי קלמן, א' חשון תשפ"א 19/10/2020 11:22

יוביל לקרע פוליטי? בחורי ישיבות לומדים עם מסכות בחורי ישיבות לומדים עם מסכות צילום: שוקי לרר

ועדת הכספים דנה הבוקר (שני) בהעברות תקציביות לשנת 2020 בהיקף של כ-159 מיליון ₪, ובהם תקציב של 73 מיליון שקל שמגיע כהשלמה לתקציב הישיבות, אלא שבכחול לבן ביקשו להתנגד ולמנוע בעקבות השיח סביב פתיחת המוסדות בציבור החרדי.

במהלך הדיון הביעו בכחול לבן התנגדות להעברה, חברת הוועדה מטעם כחול לבן, חברת הכנסת הילה שי ווזאן אמרה: "אני קוראת לעצור תקציבים למוסדות חילוניים, דתיים, חרדים שלא עומדים בהנחיות".

יו״ר סיעת כחול לבן חה״כ איתן גינזבורג הדגיש, "אנחנו בעד להעביר כספים לחינוך ילדי ישראל ולכל מוסד, מנגד יש נוהל משרד החינוך שקובע שכספים לא יועברו אלא אם עומדים בצו בריאות העם. היום יש החלטות שמוסדות באזורים אדומים, יהיו סגורים עד הודעה חדשה, מפקח יכול ללכת ולבדוק אם מוסד פתוח או סגור לפי הצו, זה קשור למשרד החינוך".

הדרישה מגיעה על רקע הדיווח ב׳בחדרי חרדים׳ לקראת חודש אלול, בו משרד הבריאות דרש לקבל את תוכן הלימוד, דיווח שעורר סערה, כשבדיון הבהירו נציגי משרד החינוך כי תיקנו את מבחני התמיכה, כך שתמיכה במוסדות מותנית בכך שיעמדו בצו משרד הבריאות.

משה שגיא, סמנכ"ל משרד החינוך הודיע כי "משרד החינוך אינו יכול להטיל סנקציות, מי שיכול לעשות זאת, אלה גורמי האכיפה". ברקע הדיווחים על שלילת תקציבים, קריאה שמגיעה גם מתוך הממשלה, וממשרד הבריאות והשר העומד הראשה יולי אדלשטיין.

לבסוף, נציגי כחול לבן נמנעו בהצבעה, וגפני הצליח להעביר את התקציב ברוב דחוק, אך לא ברור האם המהלך הזה ישליך פוליטית, ובסיעות החרדיות ישיבו להם מלחמה בהצבעה אחרת שחשובה להם.

בכחול לבן ביקשו להדגיש כי אין מלחמה דווקא כנגד החרדים, "לא ניקח חלק בשום העברה תקציבית למוסד שמפר את הנחיות ומסכן את הציבור, בין אם ממלכתי, דתי או חרדי", הבהירה חברת הכנסת שי ווזאן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עקבתא דמשיחא  

  חם חם

 2. כחול לבן כנראה שאתם לא מבינים איזה מהלך של מטומטמים עשיתם פה כי זה יבוא אליכם בבומרנג  (ל”ת)


 3. מעניין בשבוע שעבר דרעי לא הסכים להצביע בעד ועדת חקירה לאלימות המשטרה בטענה שזה ירגיז את כחול לבן  

  קובי

 4. הישיבות מפירות הנחיות? מותר להן לפתוח כך סוכם.  


  • ברגע שפתחתם את מערכת החינוך בניגוד לחוק הבאתם זאת על עצמכם 


 5. צו בריאות העם זה צו מגרמניה הנאצית  (ל”ת)


 6. צודקים ב 100 אחוז  

  יוסי

  • י 


  • נכון מאד. חוצפה. (ל”ת)


  • היזהר בגחלתם של צדיקים 


  • אם התכוונת לגר"ח אני מוחה  (ל”ת)


  • האם האתר הזה חרדי? 

   מוחה על כבוד התורה

 7. יש שעיר לעזאזל  


 8. נסתדר איתם או בלעדיהם, תודה. סתם כך, החלטה טפשית מבחינה פוליטית  (ל”ת)


;