1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הסקר הסרולוגי בבני ברק: קרוב ל 10% נדבקו בקורונה

משרד הבריאות מפרסם היום תוצאות סקר שמראה כי קרוב לעשרה אחוזים מתושבי העיר בני ברק נדבקו בנגיף הקורונה. מהסקר עולה כי בני 15 עד 24 הם בעלי שיעור הנוגדנים הגבוה ביותר

קובי בורנשטיין, א' חשון תשפ"א 19/10/2020 17:57

8,637 נטלו חלק קורונה בבני ברק קורונה בבני ברק צילום: פלאש 90

קרוב לעשרה אחוזים מתושבי בני ברק נדבקו בקורונה - כך עולה מהסקר הסרולוגי שתוצאותיו פורסמו היום (שני) על ידי משרד הבריאות, מכון גרטנר והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הסקר שבו השתתפו 8,637 מתושבי בני ברק בגילאי שבע ומעלה, נערך בין החודשים יוני לאוגוסט והמשתתפים בו ביצעו שתי בדיקות: דגימת קורונה ובדיקת דם לגילוי נוגדנים לנגיף.

מממצאי הסקר עולה כי בני 15 עד 24 הם אלה שפיתחו את שיעור הנוגדנים הגבוה ביותר שעמד על 13.8 אחוזים. לעומתם, בקרב בני 60 ומעלה התגלו הכי מעט נוגדנים - 5.3 אחוז מכלל הנבדקים בקבוצת הגיל.

בעוד אחוז החולים המאומתים בבני ברק בחודש יוני עמד על שני אחוזים, שיעור האנשים שנמצאו אצלם נוגדנים לנגיף באותה התקופה היה גבוה פי שלושה - 6.3 אחוזים, מה שמלמד על כך שהתחלואה בעיר הייתה לפחות פי שלושה ממה שידוע לנו בפועל. עם זאת, נציין כי אצל אחד מכל חמישה חיוביים לקורונה לא נמצאו נוגדנים בגוף, מה שמלמד כי אין חפיפה מוחלטת בין הידבקות לנגיף לפיתוח נוגדנים, כך שיכול להיות שהנתונים אף גבוהים הרבה יותר.

לפני כארבעה חודשים בחודש יולי, בתקופה שבין הגל הראשון לשני עמד שיעור המאומתים בבני ברק על 4.1 אחוזים ושיעור התושבים שנמצאו להם נוגדנים בדם היה 6.4 אחוזים. בעיצומו של הגל השני בחודש אוגוסט אחוז התושבים עם נוגדנים היה יותר מכפול משיעור המאובחנים ועמד על 13.8 אחוזים.

עוד עולה מהסקר, כי הסיכוי שיימצאו נוגדנים בגופו של גבר גבוה פי שניים מאשר אצל הנשים. 12.1% מהגברים נמצאו עם נוגדנים לעומת 6.2% מהנשים. במסקנות המחקר נכתב כי "כדי ללמוד על שינויים ועל מגמות של שיעור הימצאות נוגדני הנגיף באוכלוסייה, רצוי לחזור על סקר מסוג זה במרווחי זמן קבועים ונדרשים גודלי מדגם גדולים יותר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הסגר הזה בוצע ביוני-יולי לפני הרבה מאוד זמן!  (ל”ת)

    בנימין

  2. חחח מצחיקים, רק החולים הרשמיים זה כבר 12.5%  

    רפי

;