1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

המענק הורחב: מי מהילדים זכאי למענק החדש?

בכנסת אושר כי כלל הילדים הנכים יקבלו גם הם מענק שנתי. 67 אלף ילדים בשיעור נכות של 50 ו-100 אחוז יקבלו מענק שנתי חד פעמי בגובה 1000 שקל

קובי ברקת, א' חשון תשפ"א 19/10/2020 23:52

1000 שקלים pixabay pixabay

ועדת העבודה והרווחה אישרה היום את הרחבת חוק מענק הנכים כך שכלל הילדים הנכים יקבלו גם הם מענק שנתי. הרחבת החוק מבוצעת בהתאם להתחייבותו של השר האוצר ובשיתוף יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ, לכלול את הילדים במסגרת המענק, כך ש- 67 אלף ילדים בשיעור נכות של 50 ו-100 אחוז יקבלו מענק שנתי חד פעמי בגובה 1000 שקל.

כאמור, החוק שאושר בממשלה כלל מענק שישולם לכל נכה ישולם בשתי פעימות - בחודשים אוקטובר ודצמבר 2020. עלות המהלך, לאחר התיקון שהתקבל היום בוועדת העבודה והרווחה- כ-מיליארד שקל.

גובה המענק משתנה בהתאם לסוג הקצבה, אחוז הנכות ומספר חודשי הזכאות לקצבה במהלך שנת 2020. כך לדוג' זכאי קצבת נכות כללית לאורך כל שנת 2020, בעל 100% נכות יזכה למענק בגובה 2,280 שקל.

המענק בא לסייע לאוכלוסית הנכים בימים אלה ונקבע כתחליף חד פעמי עד לתום הסדרת הפעימה השנייה כפי שנקבעה במסגרת התיקון לחוק הביטוח הלאומי בשנת 2018.

שר האוצר, ישראל כ"ץ אמר כי "אני מלווה את ארגוני הנכים מכניסתי לתפקיד הצבתי את הסיוע לארגוני הנכים בראש סדר העדיפויות וכך פעלתי. בנוסף, פתרתי את נושא הילדים הנכים והם יהיו זכאים למענק שנתי. אנו מחויבים לסייע ולחבק את הנכים ולממש את ההבטחות שניתנו להם. אמשיך ללוות מקרוב את ציבור הנכים גם בעתיד״.

יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ אמר כי "מקווה שנשלים בקרוב את החוק הקבוע להגדלת קצבאות הנכות שהובלתי בתקופתי כשר רווחה.  אני מברך על המענק שאושר ועל ההסכמות שנוספו, כך שכלל הילדים הנכים יקבלו סיוע, כראוי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;