1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נפתלי בנט תוקף: ממשלת נתניהו-גנץ התאהבה בסגר, צאו מהקונספציה

יו"ר ימינה תוקף את שיטת הסגרים בה נוקטת הממשלה מול התחלואה וטוען כי מדובר בשיטה קלה בה נוקטים "עצלנים". בדרך הזו לדבריו, הסגרים הבאים הם רק עניין של זמן. "הסטארט אפ ניישן הייתה צריכה להיות בחזית הזריזים, אך בחרה להיות כבדה, איטית ומקובעת"

אהרן מילר, ב' חשון תשפ"א 20/10/2020 14:46

"זה כלי של עצלנים" נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יושב ראש ימינה חבר הכנסת נפתלי בנט ממשיך להעניק עצות מספסלי האופוזיציה, וכשהסקרים מנבאים לו מספר מנדטים דמיוני, הוא קורא לראש הממשלה ולשותפו החליפי לשנות קונספציה בכל הנוגע לניהול משבר הקורונה.

"אסור שזה יקרה שוב" אומר בנט. "חייבים לעבור מפטיש לפינצטה. סגר - 'הפטיש' - הוא כלי של ממשלות עצלניות וכבדות, והוא מביא להרס כלכלי, נפשי ומשפחתי נרחב. מערך קטיעה 'פינצטה' הוא כלי לממשלות חרוצות וזריזות, שדואג לזהות נשאים וחשודים, ולבודד רק אותם כך ששאר המדינה פועלת. הסטארט אפ ניישן הייתה צריכה להיות בחזית הזריזים, אך בחרה להיות כבדה, איטית ומקובעת. היה צריך לאחד אותנו, את כל המגזרים, למטרה לאומית משותפת אדירה. במקום זאת הממשלה רק עוסקת בלהשניא אותנו זה כל זה. זה לא האופי שלנו! זו לא מדינת ישראל שאני מכיר!" טוען בנט.

בנט מסביר כי הממשלה בוחרת בדרך הקלה במלחמה בתחלואה: "נניח שיש קהל של 500 איש, ובתוכו יש מאומת אחד. תפיסת 'פטיש' הסגר תשלח את כל ה500 לבידוד, תפיסת הפינצטה תאתר 10-20 חשודים מתוכם ותשלח רק אותם לבידוד. פטיש הסגר הוא כלי קל של עצלנים. לא צריך להתאמץ. מוציאים הוראה לסגור את 9 מיליון אזרחי ישראל בבית, ומקריסים את העסקים. זהו".

"שיטת הפינצטה היא מורכבת יותר" טוען בנט, "והיא דורשת מאמץ לאומי מתמשך, הטמעת טכנולוגיות חדשות בכל יום, מעקב קפדני אחר ביצוע, הכשרת עובדים, שינוי ועדכונים תוך כדי תנועה, המון בדיקות. דרום קוריאה, אסטוניה, קפריסין וטאיוון בחרו להתאמץ בשיטת הפינצטה, והצליחו. מדיניות רבות אחרות, ביניהן ישראל, התעצלו ולא הכינו מערך קטיעה, ויגיעו לשימוש בסגר. אותי מעניינת ישראל. לא היינו צריכים להגיע לסגר השני, ואין צורך להגיע כעת לסגר שלישי."

"יש מאות פעולות יצירתיות שהממשלה צריכה לבצע כעת, ואז נשתלט על המגיפה! לא עוד סגרים", תוקף בנט ומבהיר, "זה בהישג יד. דוגמא אחת קטנה: בשיטת 'איגום' ניתן לבדוק כיתת תלמידים מלאה בפענוח יחיד של כלל הדגימות שלהם. אם יצא שלילי, אז הם שליליים. רק אם יצא חיובי, בודקים כל מטוש בנפרד. כך בקלות אפשר לבדוק את כל תלמידי ישראל בתדירות גבוהה".

בנט המשיך ותקף את התנהלות הממשלה "אז מה הבעיה? למה זה לא קורה? כי ממשלת נתניהו-גנץ התאהבה בסגר. ראש הממשלה קרא לזה "הצלחה אדירה" ואינו חדל מלשבח מדיניות זו. ואם כך חושבים, אז לא טורחים לעשות את עבודת הקמת ה'פינצטה'. שוחחתי עם שרים בקבינט הקורונה, והם אמרו לי ש-95% מהדיונים הם על מה לסגור, מתי לסגור, מתי לפתוח. הם לא עוסקים בהגדלת בדיקות, הטמעת טכנולוגיות, יצירת שיטה ויעילה לאיתור מהיר של נשאים ובידודם. כשאתה מאוהב בפטיש, לא תתאמץ לפינצטה. ולכן, אם לא יהיה שינוי, אנחנו נדונים לסגר שלישי ורביעי וחמישי".

לסיום אמר בנט "לגבי חיסון: הלוואי שיגיע. אני דחפתי בכל מאודי את המכון הביולוגי וצחקו עליי בעניין. צריך לעשות הכול להשיג חיסון אבל, אסור להסתמך על זה. עד היום אין חיסון לאיידס. אסור לראות בזה 'קסם' שכבר מגיע. צריך להניח לחומרה שלא יהיה חיסון בשנה הקרובה, וכך לתכנן. אני אומר בצורה ברורה: ישראל יכולה להשתלט במהירות על הקורונה ולחזור לחיים כמעט נורמליים. בתנאי שנצא מקונספציית הסגר ונתחיל לעבוד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אצל בנט הכל אני אני אני.. מעניין מה כולם עשו לפני שהגיע..  


 2. בנט נבהל מהצל של עצמו. הוא הרי יזחל לממשלת ביבי ולכן כעת מתחיל להתקיף את גנץ האומלל כדי לשאת חן בעיני נתנחהו  (ל”ת)

  אלכס

 3. בנט  


 4. הידם..ראש ממשלה הבא הגיע....  (ל”ת)

  דודי

 5. בנט  

  סדי

 6. בנט אתה התאהבת באח התאום שלך יאיר לפיד!!!!!  (ל”ת)

  צבי

 7. אם בנט היה ראש ממשלה לא היה חוסר אמון של החרדים במדינה והיינו חוסכים את כל השסע וההסתה  (ל”ת)


 8. בנט נובח  

  ינון

 9. כן כמובן.....  (ל”ת)

  דודי

 10. אוי בנט  (ל”ת)

  מאיר

;