י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
החולים המצילים

המשנה למנכ"ל 'שיבא': המתנדבים החרדים שדרגו את יכולת הרופאים לטפל

במכתב ששלח המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי 'שיבא' הוא מעלה על נס את פעילות המתנדבים החרדיים. "שיתוף הפעולה הפורה שידרג את יכולתנו להעניק שירותי רפואה מצוינים"

 המשנה למנכ"ל 'שיבא': המתנדבים החרדים שדרגו את יכולת הרופאים לטפל
הפרופ' אפק והרב צישנסקי צילום: באדיבות המצלם

היחסים שבין המרכז הרפואי 'שיבא' לציבור החרדי ידעו עליות ומורדות במהלך השנה האחרונה, אך נראה שגם במרכז הרפואי הפנימו שלולי התגייסות המתנדבים החרדיים - הטיפול בחולים היה לוקה בחסר: בימים האחרונים שיגר המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי 'שיבא' הפרופ' ארנון אפק, ליו"ר ארגון 'עזר לחיים' הרב נתן צישנסקי, ובו הוא מעלה על נס את התרומה החשובה שיש למתנדבים החרדים במחלקות הקורונה.

"התקופה בה מתפשטת מחלת הקורונה, מזמנת אתגרים משמעותיים לאנושות ומצריכה את התגייסות כולנו", כתב הפרופ' אפק, החבר גם בצוות המייעץ למשרד הבריאות בכל הקשור למאבק בקורונה. "על רקע ההתרחשויות למדנו שהיכולת לראיית המצב נכוחה ותגובתיות מהירה חיונית להצלחתנו בניהול נכון של משאבי הרפואה והחברה".

המשנה למנכ"ל משבח את הזיהוי המוקדם של המתנדבים שהשכילו עוד בשלבים המוקדמים של המחלה להבין את המשמעות החיובית של פעילות ההתנדבות בתוך המחלקות: " אבקש להביע את הוקרתי הכנה על התגייסותך והתגייסות ארגונך בזמן קצר להפעיל מתנדבים. זאת בטרם הבינו כולם את החשיבות ההתנדבות בתוך מחלקות הקורונה" הפרופ' אפק ציין כי "שיתוף הפעולה הפורה שידרג את יכולתנו להעניק שירותי רפואה מצוינים ועל כך הננו להודות".

יש לציין, כי עם הגידול בשיעור המחלימים מקורונה החלו ב'עזר לחיים' בשיתוף עם הנהלת המרכז הרפואי 'שיבא' לגייס מתנדבים לפעילות במחלקות הקורונה. המתנדבים-המחלימים פועלים לאורך כל שעות היממה בתוך מחלקות הקורונה ומסייעים לצוות הרפואי בפעילות שלו. בד בבד המתנדבים משמחים את ליבם של החולים הנמצאים בניתוק מבני המשפחה. כמו כן, משפחות רבות מסתייעות במתנדבים על מנת ליצור קשר עם החולים ולסייע להם רגשית בהתמודדות הקשה והמורכבת עם נגיף הקורונה.

קורונה שיבא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד