1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

מצבע צבאי מורכב: 11 עצורים; עשרות אמצעי לחימה

במסגרת מאבקה המתמשך של משטרת ישראל בהחזקת נשקים ואמצעי לחימה בניגוד לחוק, נעצרו 11 חשודים שברשותם נתפסו 5 כלי נשק ועשרות אמצעי לחימה, תחמושת וחלקי נשק במהלך מבצע רחב היקף של כוחות משטרת ישראל ומשמר הגבול הלילה במחנה הפליטים שועפאט

קובי ברקת, ב' חשון תשפ"א 20/10/2020 20:22

לאחר שבועות היערכות היחידות באימונים היחידות באימונים צילום: דוברות צה"ל

במבצע רחב היקף של כוחות משטרת ישראל ומשמר הגבול הלילה במחנה הפליטים שועפאט, נעצרו 11 חשודים שברשותם נתפסו 5 כלי נשק ועשרות אמצעי לחימה, תחמושת וחלקי נשק.

במסגרת מאבקה המתמשך של משטרת ישראל בהחזקת נשקים ואמצעי לחימה בניגוד לחוק, ועל מנת לצמצם ולמגר את השימוש באותם נשקים בקרב האוכלוסייה, בין אם באירועי שמחות או בעבירות פליליות שבמהלכם לא פעם גבו קורבנות וגרמו לפציעות קשות, קיימה המשטרה לאורך החודשים האחרונים חקירה סמויה שמטרתה איתור אותם כלי הנשק ותפיסתם.

המידע המודיעיני והחקירה שנוהלה ע"י היחידה המרכזית במחוז ירושלים, הובילו הלילה כ- 150 שוטרים, בלשים, לוחמי ומסתערבי מג"ב וכלבני משטרה בסיוע היחידה האווירית של משטרת ישראל לאחד המבצעים הגדולים שבוצעו במזרח ירושלים בתקופה האחרונה. במסגרת הפעילות פשטו הכוחות על 13 יעדים במחנה הפליטים שועפאט.

שילוב הכוחות איפשר פעילות במספר מתארים וביניהם פעילות גלויה וסמויה בסיוע 7 כלבי משטרה בכל היעדים במקביל. במהלך הפעילות הצליחו הכוחות לחשוף מצבורים גדולים מאוד של נשק, ציוד לחימה ותחמושת שהוסלקו במחנה הפליטים.

בין עשרות אמצעי הלחימה שנתפסו: 5 כלי נשק (M-16, שני אקדחים, 2 נשקים מסוג קרלו), עשרות מחסניות של כלי נשק שונים, תחמושת, חלקי נשקים, אפודים קרמים וציוד צבאי נוסף.

במסגרת המבצע נעצרו 11 חשודים תושבי מחנה הפליטים שועפאט בשנות ה- 20 לחייהם בחשד לעבירות החזקה וסחר בנשק ואמצעי לחימה ועבירות נוספות. החשודים יובאו במהלך היום בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "מדובר במבצע גדול שהבשיל לאחר שבועות של היערכות, איסוף מודיעין וחקירה נרחבת ומוסיפים ששילוב הכוחות המשטרתיים הגדול הוא זה שהביא להצלחתו של המבצע, למעצר החשודים ואיתור אמצעי הלחימה הרבים."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הצחקתם אותי ואת כל מי שמבין!  

    מיסטר מג'סטיק

;