1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

גורם בכיר במשרד הבריאות: בתוך שבוע צפויה עלייה משמעותית בתחלואה

אין סיבה לשמוח על הסרת הסגרים. במשרד הבריאות לא מתלהבים משיעורי התחלואה שנמצאים במגמת ירידה זה שבוע ומעריכים כי בתוך שבוע צפויה עלייה משמעותית בחזרה. הסיבה: פתיחת מערכת החינוך מהווה סכנה ממשית • נשקל עוצר לילי בכדי לצמצם בילויים ואירועים המוניים

קובי בורנשטיין, ב' חשון תשפ"א 20/10/2020 20:48

נשקל עוצר לילי חרדים עם מסכות ברחובות ירושלים חרדים עם מסכות ברחובות ירושלים צילום: נתי שוחט, פלאש 90

גורם בכיר במשרד הבריאות צוטט הערב (שלישי) באומרו כי בתוך שבוע בלבד צפויה עלייה משמעותית בתחלואה. לדבריו, במצב כזה, הקלות נוספות כמו גם פתיחתה המחודשת של מערכת החינוך - נמצאות בסכנה ממשית - כך דווח ב'חדשות 12'.

בתחילת השבוע האחרון הוסרו ההגבלות מרוב אזורי הארץ מלבד רשימת הערים האדומות. מוקדם יותר היום ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל" אישרה את הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על הערים בני ברק, אלעד, ביתר עילית ומודיעין עילית, וכן על שכונת מטרסדורף, מעלות דפנה ורמת אשכול בירושלים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה. אלה מצטרפות ליישוב רכסים שהוסר אמש מרשימת האזורים המוגבלים. בכך, למעשה, רק שכונת רמת שלמה בירושלים תיוותר תחת המגבלות בהכרזה על "אזור מוגבל".

עם זאת, גורם בכיר במשרד הבריאות אמר כי במשרד צופים עלייה משמעותית בתחלואה כבר בתוך שבוע - עשרה ימים. במידה וזה אכן יקרה, ציין הגורם, הקלות נוספות כמו גם פתיחתה המחודשת של מערכת החינוך - נמצאות בסכנה ממשית.

גם שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר כי הוא צופה עלייה בתחלואה וכי בתוך שבוע עד עשרה ימין יחזרו הערים שיצאו מרשימת הערים האדומות להיות כאלה. גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו ציינו ל'כאן 11' כי במידה ואכן תתרחש עלייה בתחלואה ראש הממשלה שוקל להטיל עוצר לילי.

בתוך כך, מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב עולה כי 1,481 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל אתמול, ו-394 חולים מאז חצות. בכך עלה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-305,633. על פי הנתונים, אמש בוצעו 41,722 בדיקות לחשודים כחולי קורונה. יש לציין שיעור הבדיקות החיוביות ממשיך לצנוח ועומד על 3.6 %

מספר החולים הפעילים עומד נכון להערב על 22,856. מספר המונשמים ממשיך להתייצב ועומד כעת על 234 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 616 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים. מספר הנפטרים עולה אף הוא ועומד כעת על 2,278, עלייה של 8 נפטרים מאז אמש בחצות. 280,849 חולים החלימו עד כה מהנגיף.

על פי נתוני מרכז המידע והידע של אגף המודיעין בצה"ל, בעיר בני ברק קיימים נכון להערב 1,757 חולים פעילים, כאשר רק בשבוע האחרון אובחנו בעיר 697 חולים חדשים. בעיר ירושלים - 3,111 מתוכם 1,497 אובחנו בשבוע האחרון.

בביתר עילית ישנם 376 חולים פעילים, 175 מהם בשבעת הימים האחרונים. העיר בית שמש עם 500 חולים פעילים, כאשר 205 חולים נוספו במהלך השבוע האחרון. העיר מודיעין עילית עם 773 חולים פעילים נכון להערב. בשבוע האחרון אובחנו ברחבי העיר 331 חולים חדשים. באשדוד, אובחנו 836 חולים פעילים, 292 חולים רק במהלך שבעת הימים האחרונים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סליחה משרד הבריאות שאנחנו הורסים לכם את חגיגת הקורונה  


 2. הסתה  

  שי

  • הסתה?? 


 3. למה ככה מה חשבו לסגור את החרידים  

  איפה החכים

 4. צריך הסברה ואכיפה חזקה כבר עכשיו. למה מחכים???  (ל”ת)


 5. זהו זה  

  חולי נפש!

 6. למה לא מפרסמים את הדיל של ג' וש"ס עם ליברמן?! למה מעלימים את זה?  (ל”ת)


 7. ברור שהתחלואה תעלה הרי הם יושבים על השאלטר מעלים ומורידים כרצונם  (ל”ת)


 8. מישהו חשב שזה יהיה אחרת?  

  יואל

;