1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. מיוחדים

"שמחה, בקרוב ממש, ללא עגמת נפש": הברכה המשולשת שמכה גלים בעולם כולו

כזה דבר עוד לא היה, מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א יוצא במכתב נדיר לראשונה מאז נדבק בנגיף הקורונה ומברך את תומכי היתומים הנישאים בחודש חשוון. ברכה שכל אחד היה רוצה, ברכה כל כך משמעותית בתקופה זו, ברכה נדירה והיסטורית שלא נשמעה כמוה, כל שנותר לנו הוא לסייע, לעזור להם להינשא בכבוד, בכבוד ולא בבזיון

שימי פרקש, ג' חשון תשפ"א 21/10/2020 17:42

הגר"ח קנייבסקי הגר"ח קנייבסקי צילום: קופת העיר

בחודש הנוכחי, חודש חשוון, עתידים להינשא ארבעים ושניים חתנים וכלות יתומים, ארבעים ושניים חתנים וכלות שלא יזכו שאחד מהוריהם, לא עלינו, יוביל אותם לחופה, שאחד מהוריהם לא יעמוד לצידם ביום הכי שמח שלהם, ביום לו כספו וערגו כל כך הרבה זמן.

מצבם הכלכלי רעוע, האלמנה לא יכולה לעמוד ולחתן את ילדיה לבד, במיוחד כאשר בעלה, האבא, שאך לפני זמן קצר עמד לצידה הסתלק בחטף לבית עולמו. מותיר אחריו משפחה שבורה וכאובה. כסף אין בנמצא, בקושי רב הם שורדים עם הראש מעל המים.

בואו לשאת בעול היתומים ולזכות בברכתו הנדירה של מרן שה"ת>>>

רשכבה''ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט''א אשר קול זעקתם של היתומים והאלמנות בא אליו, יוצא בצעד חסר תקדים במכתב נדיר והיסטורי בו הוא יוצא בשורה של ברכות והבטחות לכל מי שיטה שכם ויעזור ליתומי חשוון, על ידי 'קופת העיר', יעזור להם בכדי להינשא בכבוד, בכבוד ולא בבזיון.

לראשונה מאז נדבק בנגיף הקורונה ולמרות חולשתו נטל רשכבה''ג מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א את עטו ושרבט עלי גליון את המילים הבאות: "כל התורמים סך 420 ש''ח עבור 42 חתנים וכלות יתומים ועזובים הנישאים בחודש חשוון תשפ"א יזכו מידה כנגד מידה לעשות שמחה בביתם בקרוב ממש ללא עגמת נפש".

בואו לשאת בעול היתומים ולזכות בברכתו הנדירה של מרן שה"ת>>>

ברכה נדירה לכל הדעות. מרן שר התורה כותב במו ידיו כי העוזרים יזכו "לעשות שמחה בביתם". אוי, כמה אנשים בוכים על זה שאין שמחות בביתם. כמה אנשים מצפים לבשורה כבר שנים. זוגות שמחכים לפרי בטן, בחור ובחורה שמצפים לזיווג, לא חסר דוגמאות. אצל כולם הצפייה קשה, מכאיבה, נוטלת מנוחה. כעת יש לכם הבטחה שתזכו לעשות שמחה בביתכם.

זו לא סתם הבטחה, מרן שר התורה שליט''א מוסיף: "בקרוב ממש", לא רק שתזכו לשמחה מתי שהוא, אלא השמחה תהיה בקרוב, ולא רק בקרב אלא "ממש". אתם מבינים את המשמעות? כל שנות הצפייה עומדים להיות מאחוריכם. זהו זה. בקרוב ממש אתם תעשו שמחה, בקרוב ממש יגמר שנות הצפייה הקשים. הזיווג יגיע, הילד יגיע, השמחה תגיע. בקרוב ממש.

רשכבה''ג מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א לא מסתפק בשורות אלו והוא מוסיף, "ללא עגמת נפש". לא רק שתזכו לשמחה בקרוב ממש אלא זה יהיה ללא עגמת נפש. אוי. כמה עגמת נפש אנשים עוברים, כמה עגמת נפש אנשים עברו בתקופות של שמחות, עדיף שלא תדעו, והנה יש לכם הבטחה. אתם תחגגו שמחה, בקרוב ממש, ובעיקר, ללא עגמת נפש.

אתם מבינים את המשמעות. השמחה שאתם כל כך מצפים לה תהיה בקרוב ממש בביתכם. בקרוב ממש וללא עגמת נפש. זו ברכה נדירה שכל אחד חפץ בה, כל שנותר לכם הוא לסייע ליתומים האומללים ולזכות להבטחה הכבירה. אסור לכם לפספס את ההזדמנות.

בואו לשאת בעול היתומים ולזכות בברכתו הנדירה של מרן שה"ת>>>

;