י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
עולה למתקפה

אורלי לוי אבקסיס: "החיבור עם מרצ נעשה מאחורי גבי, לא גנבתי קולות"

אחרי שספגה האשמות על גניבת קולות, השרה לוי עוברת לתקוף את כחול לבן והעבודה על התנהלותן בתקופת המו"מ אחרי הבחירות. "מי שהפר את הבטחת הבחירות הם גנץ, פרץ ושמולי"

אורלי לוי אבקסיס: "החיבור עם מרצ נעשה מאחורי גבי, לא גנבתי קולות"
עמיר פרץ ואיציק שמולי צילום: תומר נויברג, פלאש 90

השרה לקידום קהילתי אורלי לוי־אבקסיס הפכה, מאז שייכה את עצמה למחנה הימין אחרי הבחירות, למוקד התקפות והשמצות בלתי פוסקות מצד בוחרי שמאל, שהתאכזבו מהתנהלותה.

הם קראו לה בוגדת, גנבת קולות, והשמיצו ללא הרף אותה ואת התיק הממשלתי שבו היא מחזיקה. עכשיו היא מספרת את גרסתה. לא היא שגנבה את המנדטים שקיבלה והעבירה אותם מהשמאל לימין, היא אומרת, אלא בדיוק להפך. הראיון המלא יפורסם מחר (ו') במוסף "ישראל השבוע" של "ישראל היום".

השרה אורלי לוי אומרת בראיון מיוחד: "אחרי הבחירות הראשונות שבהן גשר לא עברה את אחוז החסימה, רציתי לפרוש, אבל עמיר פרץ לא ויתר והתחיל ממש לרדוף אחריי. היה מגיע אלי לפעמים באחת בלילה הביתה, שולח אלי שליחים, ואפילו לנופש המשפחתי בשדה נחמיה בצפון הרחוק הגיע וניסה לשכנע אותי לרוץ יחד. כך קרה החיבור עם מפלגת העבודה. סיכמנו שגשר היא מפלגה עצמאית לכל דבר. שאנחנו לא מדברים על הנושאים המדיניים אלא רק החברתיים. הכל ממוסמך כך שאין מקום לפרשנות".

לוי אומרת כי "החיבור עם מרצ לא היה אמור להיות. הדברים נעשו מאחורי הגב שלי. זה נעשה בניגוד לעמדתי. עמיר פרץ גם לא רצה. היה לחץ מצד מרצ וגורמים בתוך מפלגת העבודה לחצו לחצים אדירים לעשות את זה. כנראה מתוך מטרה להדיח את עמיר. הדבר היחיד ששכנע אותי להישאר היה כי עמיר בא אלי ואמר לי: הם מדיחים אותי אני צריך אותך איתי".

לדבריה של לוי, "יום אחרי הבחירות היינו אמורים להתפרק. כך סיכמנו. היינו צריכים לבוא לוועדת הכנסת ולהודיע על פירוק השותפות. זה לא קרה. באתי לעמיר פרץ ואמרתי לו: מה עם בקשת הפירוק. הוא התחיל למרוח אותי. אמר שזה טוב לו למו"מ. אמרתי לו: אם שינית את דעתך ולא מתפרקים אני רוצה לדעת מזה. הוא לא ענה. בסוף מי שהגיש את הבקשה זו אני".

לוי מאשימה את תוקפיה במיזוגיניות ובגזענות: "בסוף מי שהפר את הבטחת הבחירות לא לשבת עם נתניהו הם בני גנץ וכחול לבן, עמיר פרץ, איציק שמולי, צביקה האוזר ויועז הנדל. אבל המתקפות הכי אכזריות הם רק עלי".

לדברי לוי: "אותי האשימו בשקר. אבל איפה האחריות שלכם כלפי החברה? מה שמותר לאותם אנשים שמכרו את הדעות שלהם והבטיחו שלא ישבו עם תומכי טרור, לי אסור? מי פה הצבוע? מי פה השקרן?".

לוי עונה לביקורת על תפקידה בממשלה ואומרת כי "אם מתעלמים מהקשיים האובייקטיביים שליוו את הקמת הממשלה הזאת, אני גאה שאני יכולה לקדם נושאים חשובים עבור הציבור. מייד כשנכנסתי הצלתי משרות של 700 איש מהרשות למלחמה בסמים ואלכוהול שכבר קיבלו מכתבי פיטורין. 700 משפחות ניצלו בימי הקורונה זה לא מעט. במדינות מתקדמות כמו אנגליה ועוד, יש שר לענייני קהילה. מי שלא מבין מהי כוחה של הקהילה בבניית פניה ועתידה של החברה, לא מבין מה כוח הפרט בתוך קבוצה. לאורך שנים הקהילה שימרה אותנו כעם בגולה, והיתה שם בעיתות משבר ושמחה. וזה בסוף איפה שהחיים הנורמטיביים של החיים מתקיימים".

ארגון 'חוזרים לכיכר' המארגן את העצרת לזכרו של יצחק רבין בארבעה בנובמבר בכיכר רבין, הגיב לדברי השרה לקידום קהילתי, אורלי לוי ומסר: "אמירות מסוכנות. הדרישה לגנות את הרצח לא שייכת לצד פוליטי אחד. כל מי שלא מגנה – כאילו לוקח חלק פעיל במסע ההסתה שהוביל לאירוע הטראגי הזה. אנחנו מזמינים אותה להגיע לעצרת בכיכר כצופה ולראות את הקהל הרב שמגיע על מנת לזכור את רבין ואת מורשתו. מוטב היה אם הייתה חוזרת לאלתר מדבריה המיותרים".

אורלי לוי אבוקסיס עמיר פרץ איציק שמולי העבודה מפלגת כחול לבן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד