1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בניגוד לראש העיר; מושל ניו יורק: "אני לא מתנצל בפני החרדים"

לא יורד מהעץ: מושל ניו יורק ממשיך להתסיס את הרוחות בקהילה החרדית המקומית | אחרי שראש עיריית ניו יורק התנצל על התבטאויותיו בכל הנוגע לאכיפת ההנחיות בשכונות החרדיות, המושל קומואו טוען כי הוא מצטער על המתים אך לא מעבר | בתגובה: בכירים בקהילה משיבים אש

יענקי פרבר, ד' חשון תשפ"א 22/10/2020 09:54

ממשיך להלהיט את הרוחות אנדרו קואומו אנדרו קואומו צילום: פלאש 90

מושל ניו יורק אנדרו קומואו אמר אתמול (רביעי) כי הוא אינו רואה שום סיבה להביע התנצלות לקהילות החרדיות ברחבי ניו יורק, כפי שעשה ראש העיר, דה בלאזיו יום קודם

"לא" אמר קואומו, במסיבת עיתונאים באלבני כאשר נשאל על ידי כתב ה'ניו יורק פוסט' אם הוא מאמין שהתנצלות מתבקשת. "אני מצטער שהם מרגישים הפרעה, אני מצטער שהכל השתבש להם, הצרכים הדתיים שלהם שובשו, כמות קטנה של אנשים שיכולים להיות בבית הכנסת הוא שיבוש, כמות קטנה של אנשים שיכולים להיות בחתונה הוא שיבוש, פעולות בתי הספר שלהם שובשו. אני מצטער על זה" אמר קואומו. הוא המשיך, "באותו אופן אני מצטער על הקהילה הקתולית, והקהילה המוסלמית וכל השאר, אני מצטער שאנחנו עוברים את זה, אני מצטער שאנשים מתים, אני מצטער שהמדינה צריכה להטיל שיבוש על החיים שלכם, אני מצטער שאנחנו צריכים לסגור את העסקים שלכם דבר שיכול להביא לסגירת העסק".

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' ביום שלישי פרסם ראש העיר, דה בלאזיו התנצלות למנהיגים חרדים בברוקלין ובקווינס, ואמר כי הוא "לא הסביר בבירור את תקנות הקורונה לקהילה".

לעומת ראש העיר, המושל מתעקש כי המדינה עשתה הכל כדי להעביר את ההנחיות באופן מלא. "האם אני מאמין שיכולנו לפרסם את הכללים של הריחוק החברתי ועטיית מסכה טוב יותר ממה שהעברנו אותם? אני מניח שזה תמיד אפשרי, אבל אני חושב שעשיתי יותר מכל מושל בהיסטוריה של מדינת ניו יורק," אמר. קואומו והוסיף, "אם מישהו בניו יורק אומר "מעולם לא שמעתי את ההגבלה הזאת שאני צריך ללבוש מסכה, מעולם לא שמעתי שיש הגבלות על מספר האנשים שיכולים להיות במקום התכנסות, אני בטוח שזה אפשרי אבל אני לא יודע מה עוד יכולנו לעשות כדי להעביר את הדרישות שלנו, עשיתי את זה כל יום בצורה טובה".

בתגובה לדברים, חבר המועצה שמחה אייכנשטיין הדמוקרטי, תקף את קואומו על חוסר ההתנצלות שלו. "הוא צריך להתנצל על כך שהוא הפנה את זה להיות בעיה יהודית אורתודוכסית. להגיד שאנחנו לא רצינו לקיים את ההוראות, זה שפה מפלגת". אייכנשטיין הוסיף, "האם אתה יכול לדמיין אותו מכנה כל קהילה אתנית או דתית אחרת כמו שהוא כינה את היהודים?".

"מה שכואב ברמה הקהילתית הן ההערות האלה יותר מכל, השפה הזאת לא בסדר, לא בסדר, אני מצטער אבל שום מושל, אף נבחר ציבור לא יכול להשתמש בניסוח המפלג הזה," אמר אייכנשטיין.

הוא אמר כי הוא "אינו מאמין" שקואומו "אנטישמי", אך "עליו להבין שהמילים בהן הוא משתמש יכולות להיות בעלות השלכות מתמשכות לרעה ומזיקות".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כמו אנטישמי אמיתי לא חסר לנו כאן בארץ כאלה כל היום רודפים חרדים  

    לאן הגענו שנה סגר שקר

  2. כולם אנטישמים. פשוט רוצים לרדוף חרדים בלי סיבה. אתם באמת מאמינים לזה?  (ל”ת)


  3. איווט וקומו. די זעלבע דרעק, אחד מדבר בעברית והשני באנגלית זה ההבדל היחיד  (ל”ת)


  4. לכאורה הוא צודק בטענותיו. אך אפילו אם נגיד שהוא הביע את עצמו בלשון לא כ"כ רגיש, זה פשוט טירוף ונגד השקפה היהודית להפוך מושל של מדינה גדולה בארה"ב לאנטישמי ולהתגרות בו ובכל הגוים בגלל שהוא סגר מוסדות חרדים לשבועיים עקב תחלואה גדולה פי חמש בכל שאר האזורים במדינתו.  (ל”ת)

    חסיד שפוי

;