ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
זעם בנגמ"ש

סגן יו"ר הכנסת מנסור עבאס חוטף: שת"פ עם מפלגה ציונית וגזענית

גל זעם בקצה האופוזיציה השמאלית: חלקים מהרשימה המשותפת ויו"ר מפלגת מר"ץ תוקפים הבוקר את סגן יושב ראש הכנסת מטעם הסיעה המשותפת מנסור עבאס, בגין שיתוף הפעולה שלו עם מפלגת הליכוד | זוהר מתגונן: "פעלנו כשורה וביושר ולשמחתי גם חוות הדעת של היועמ״ש לכנסת הבהירה זאת לכל אלו שהטילו בכך ספק"

סגן יו"ר הכנסת מנסור עבאס חוטף: שת"פ עם מפלגה ציונית וגזענית
מנסור עבאס צילום: הדס פרוש פלאש 90

אתמול (רביעי) סערו הרוחות במשכן הכנסת, עת חברי האופוזיציה הצליחו להביך את הקואליציה, ואישרו את ההצעה של חברת הכנסת תמר זנברג להקים ועדת חקירה בנושא הצוללות. ההצבעה התקיימה בתחילה באופן אלקטרוני, דבר שבקואליציה לא היו ערוכים לו, ואף טענו לקיים הצבעה שמית ולא אלקטרונית. יו"ר הכנסת יריב לוין הוזעק מיד למליאה וביטל את ההצבעה וערך הצבעה מחודשת בה הצליחו הקואליציה להסיר את ההצעה מסדר היום.

לאחר הסערה, מסרו יו”ר הכנסת יריב לוין וסגנו מנסור עבאס הודעה משותפת: "סגן היו”ר עבאס הסביר כי לא שמע את הבקשה הראשונה להצבעה שמית, אלא רק את הבקשה השנייה לאחר שהפעיל את ההצבעה האלקטרונית. לכן, אף כאשר הופיעו תוצאות ההצבעה האלקטרונית על הלוח – לא הכריז על תוצאות רשמיות עד לבירור חוקיות ההצבעה. לאחר שצפו בסרטון הוידאו ממליאת הכנסת, הסכימו יו”ר הכנסת וסגן היו”ר עבאס כי היה נכון לבטל את תוצאות ההצבעה ולערוך אותה מחדש".

הבוקר תקפו סיעת חד"ש ברשימה המשותפת את יו"ר מפלגת רע"מ וחבר הכנסת מטעם המפלגה מנסור עבאס. בחד"ש רמזו לכך שהוא למעשה מתפקד כסרח עודף של ממשלת נתניהו, וכינו את התנהלות הקואליציה אתמול במליאת הכנסת "צעד מסוכן שחושף את משטר נתניהו במלוא כיעורו". עוד הוסיפו לטעון כי "ביטול ההכרעה הדמוקרטית של מליאת הכנסת על ידי יו"ר הכנסת יריב לוין הוא צעד מסוכן, ומדובר בדיכוי שיטתי וכוחני באצטלה של דמוקרטיה פרוצדוראלית".

"ההתנהלות הביזיונית אתמול במליאת הכנסת היא קצה הקרחון של מדיניות חיסול הדמוקרטיה, לטובת רצונו של הנאשם מבלפור. סיעת חד"ש דוחה בתוקף את ההפרה הגסה של הנורמות הפרלמנטריות ואת הניסיונות להצדיק את הפגיעה החמורה בדמוקרטיה. הסיעה, יחד עם הרשימה המשותפת כולה, תעמוד על תפקידה כאופוזיציה לוחמת ולא סרח עודף של ממשלת נתניהו" תקפו בסיעת חד"ש.

יו"ר רשימת בל"ד, ח"כ אמטאנס שחאדה, צייץ כבר אמש בחשבון הטוויטר שלו כי "מה שקרה בכנסת הוא תקלה חמורה ואני רוצה לקוות שזה לא יפגע ברשימה המשותפת ואחדותה, ריב לוין השתמש בכוחו הפוליטי כדי לבטל הצבעה למען הליכוד. חברי ח"כ עבאס טעה, הליכוד אינו שותף שלנו, כך היה וכך יהיה".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ הצטרף אף הוא ותקף את סגן יו"ר הכנסת מהרשימה המשותפת. "ח"כ עבאס מנסור עשה מעשה חמור ואני לא יודע אם הוא טעה, אלא עשה משהו חמור - ולא בפעם הראשונה. אני לא יודע מה קרה בחדר עם היו"ר לוין, או בינו לבין נתניהו", אמר הורוביץ בראיון לחדשות כאן.

מיקי זוהר התייחס גם הוא הבוקר לסערה וצייץ  "המתקפות נגדי ונגד חברי, יו״ר הכנסת, לא מכובדות ולא מקובלות. פעלנו כשורה וביושר ולשמחתי גם חוות הדעת של היועמ״ש לכנסת הבהירה זאת לכל אלו שהטילו בכך ספק. מנענו מחטף של האופוזיציה. הגיע הזמן שהאופוזיציה תיכנס מתחת לאלונקה ותשקיע את מרצה במאבק בקורונה במקום לנהל נגדנו מלחמות סרק".

מנסור עבאס מיקי זוהר יושב ראש הכנסת הרשימה הערבית המשותפת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד