1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים

בעוד כלי התקשורת והפוליטיקאים דנים ללא הרף באשמת החרדים לתחלואה הגבוהה בישראל, מדווח היום כי עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה

קובי ברקת, ד' חשון תשפ"א 22/10/2020 15:09

החרדים מפיצי מחלות? קורונה - שדה התעופה נתב"ג קורונה - שדה התעופה נתב"ג צילום: Tomer Neuberg/Flash90

החרדים מפיצים את הקורונה? מזה מספר חודשים שהולך וגובר גל ההסתה כנגד הציבור החרדי. המסיתים, החל בחברי כנסת כאביגדור ליברמן וכלה במגוון כלי התקשורת, שטוענים ללא הרף כי החרדים מפיצים את הקורונה ותורמים להתפשטות המחלה. היום דווח כי עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה.

נבדוק את העובדות: לפני כשבעה חודשים התגלה חולה הקורונה הראשון בישראל. היה זה חולה שהגיע מספינת התענוגות ביפן שמרבית נוסעיה חלו בקורונה. מספר ימים לאחר מכן, ישראלי נוסף שחזר מאיטליה פתח שרשרת הדבקה לאחר שביקר בחנות הפיראט האדום.

מספר ימים לאחר מכן נפתחה שרשרת הדבקה נוספת על ידי חולה שישב במשחק כדורגל באצטדיון בלומפילד. למותר לציין שאלו לא חרדים.

ההבנה שאנחנו בעיצומה של מגיפה מסוכנת התקבלה בעקבות שרשרת הדבקה שפתחו תיירים מדרום קוריאה שביקרו בארץ. צריך לציין שהם אינם חרדים?

מספר חודשים לאחר מכן פרץ הגל השני של הקורונה. את תחילתו של הגל מייחסים במשרד הבריאות למסיבה שנערכה בגימנסיה העברית בירושלים, מסיבה שנערכה בניגוד להנחיות ופתחה שרשרת הדבקה של אלפים. כן, גם הגימנסיה העברית אינה מוסד חרדי.

כעת דווח, כי עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה, כך פורסם היום (חמישי) בכאן חדשות. עוד נודע כי מדובר בלפחות 50 מקרים ידועים של נדבקים, בפרט במחוזות צפון וחיפה.

נציין, כי לפי דו"ח של פיקוד העורף, מומלץ להגביר את מאמצי האכיפה על בידודים של אנשים ששבים מחו"ל בכלל המגזרים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אל דאגה דרעי שרקי ודומיהם ימשיכו להסית נגד החרדים  


  2. בעולם מאשימים את היהודים שהם מפיצים את המחלה ובארץ מאשימים את החרדים  

    צבי

  3. אל תבלבלו את התקשורת עם העובדות  (ל”ת)


;