1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

היסטוריה: בחריין חתמה על הסכם תעופה עם ישראל

ההסכם מאפשר לכל אחת מהמדינות להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות בין בחריין לנתב"ג וכן טיסות ללא הגבלה בין בחריין לאילת. כמו כן, תתאפשר הפעלה של 5 טיסות מטען שבועיות לכל אחת מהמדינות • "זריקת מרץ ועידוד לעתיד התעופה, התיירות והסחר"

יענקי פרבר, ד' חשון תשפ"א 22/10/2020 16:00

טיסות ללא הגבלה לאילת בחריין בחריין צילום: pixabay

לוח ההמראות של נתב"ג מתמלא ביעדים חדשים. יומיים בלבד לאחר שישראל חתמה על הסכם תעופה היסטורי עם איחוד האמירויות, מכריזה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב על הסכם תעופה היסטורי נוסף שנחתם היום (חמישי) בין רשויות התעופה האזרחיות של ישראל ובחריין.

הסכמי התעופה עם בחריין ואיחוד האמירויות נחתמו בהמשך להסכם השלום שנחתם בבית הלבן ב-15 בספטמבר בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין. במסגרת ההסכמים הוחלט על כינון טיסות סדירות בין המדינות.

ההסכם שנחתם בין ישראל לבחריין מאפשר לשתי המדינות להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות בין מנאמה, בירת בחריין לנתב"ג. עוד סוכם על הפעלה בלתי מוגבלת של טיסות בין בחריין לנמל התעופה רמון שליד אילת. בנוסף לכך, תתאפשר הפעלת עד 5 טיסות מטען שבועיות בין המדינות. הטיסות יחלו כבר בשבועות הקרובים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל מיל׳ מירי רגב בדף הפייסבוק: "הסכם השלום אותו הוביל ראש הממשלה פותח יעדים חדשים ומרתקים עבור הציבור הישראלי. אין לי ספק, שההסכם עם בחריין שנחתם יומיים בלבד לאחר חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות יביא את התעופה, התיירות והסחר לשיאים חדשים ונוספים. הציבור הישראלי יזכה ליהנות בעתיד מקווי אקספרס, שיובילו את הישראלים מנתב"ג לאבו דאבי ובחריין בתוך כ-3 שעות בלבד" הוסיפה השרה רגב.

מזכר ההבנות המאפשר את הפעלת הטיסות הישירות בין ישראל לקאטר, נחתם על ידי מנהל אגף בכיר כלכלה ויחסים בין לאומיים ברשות התעופה האזרחית ,ישי דון יחיא ועמיתתו מבחריין אבטסאם אל סאלמן האחראית על התובלה האווירית ברשות התעופה האזרחית של בחריין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;