1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הגל השלישי בוא יבוא? בפיקוד העורף מתכוננים

מתווה היציאה מהגל השני בעיצומו, אבל בפיקוד העורף לא נוטלים סיכונים ומתחילים להיערך לגל השלישי, שיבוא בגלל אי ציות להנחיות

יוסף קליין, ד' חשון תשפ"א 22/10/2020 23:44

גל יוצא גל נכנס הרמטכ"ל כוכבי עם קציני פיקוד העורף הרמטכ"ל כוכבי עם קציני פיקוד העורף צילום: דובר צה"ל

מערכת החינוך נפתחת, גם החנויות, התחבורה הציבורית נוסעת כמעט כרגיל ובעוד כולם מתחילים לחגוג את החופש ואת היציאה מהסגר, דווקא אנשי פיקוד העורף מתחילים להתכונן לגל הבא, השלישי במספר, שיבוא לדעתם, ולא עוד הרבה זמן.

אנשי פיקוד העורף חושיים שהיציאה מהגל הנוכחי תלווה בהתפרקות מהנחיות הבריאות הזהירות, אנשים ישכחו לעטות מסכה ויחדלו משמירה על ריחוק חברתי. "לאזרחים נמאס. הם רוצים לחזור לשגרה, ושוכחים שמגפה אורבת מעבר לפינה", הסביר בכיר במערכת הבריאות. "אבל הנגיף לא שוכח. הוא מחכה בדיוק לזה ויתפרץ שוב. הגל השלישי הוא עניין של זמן", הזהיר האיש.

ובפיקוד העורף האחראי על החקירות האפידמיולוגיות ועל קטיעת שרשרת ההדבקה לא לוקחים סיכון. שם לא רוצם להיות מופתעים כשהגל השלישי יתפרץ בעצמה. לכן, גם כאשר בימים האחרונים שוחררו רבים משירות מילואים, הבינו כולם כי אל להם לארוז את המדים. נראה כי בקרוב יקראו שוב לשרת ולהיאבק בנגיף שישוב להשתולל.

על פי הפרסום ב'כאן' נערך פיקוד העורף לגל שלישי שיתפרץ בינואר, בעוד חודשים לא רבים, כאשר החורף יהיה בעיצומו והקורונה תחגוג לצד השפעת וקשה יהיה להבחין ולאבחן במהירות מי חלה במה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;