1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אנטוורפן היהודית מתמודדת עם נגיף הקורונה

אחרי כמה שבועות של הקלה בהגבלות, ממשלת בלגיה מקשיחה את הסגר. יתאפשרו כינוסים במבנה סגור עד 40 איש בלבד, תוך שמירה על עטיית מסכה מגיל 12 ושמירת מרחק מטר וחצי זה מזה

יענקי פרבר, ה' חשון תשפ"א 23/10/2020 10:02

הגבלות נוספות חסידים בערב שבת באנטוורפן חסידים בערב שבת באנטוורפן צילום: דוד כהן - פלאש 90

אנטוורפן היהודית מתמודדת עם הנגיף. בהודעה שפרסמו רשויות הבריאות נאמר כי "לאור המצב הבריאותי המבהיל הנוכחי, הממשלה הפלמית החליטה באוקטובר 2020 להתאים את המצב להפעלת פעילויות במקומות תפילה בתי הכנסת מסגדים וכנסיות".

מיום שבת 24 באוקטובר, ניתן יהיה "לחדש פולחן דתי ומפגשים אידיאולוגיים" שבועיים או יומיים, כמו גם אירועי ברית מילה, מקוואות, נישואין ולוויות, בכפוף לכללים הבאים:

יש לשמור מרחק 1.5 מטר בין האנשים, מספר המתקהלים המקסימלי הינו 40 אנשים במבנה. מה שיביא את בתי הכנסת לקיים כמה וכמה מניינים.

מגע פיזי בין אנשים וחפצים על ידי מתפללים שונים אסור, אספקת אמצעים למתן היגיינת הידיים הנדרשת בכניסה וביציאה.

כל אחד מעל גיל 12 מחויב לעטות מסכת פה או חלופה בטוחה אחרת במקומות תפילה, ובכל המצבים שבהם אי אפשר להבטיח עמידה בכללי ההתרחקות החברתית. אם הדבר אינו אפשרי מסיבות רפואיות, ניתן ללבוש מגן פנים.

מקומות תפילה, כנסיות, מקדשים, בתי כנסת ומסגדים שאינם יכולים לשמור על יכולת מקסימלית של 40 איש לכל תפילה, צריכים לקבל את ההחלטה לסגור את בנייניהם עד שהמצב יירגע שוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. החמרה  


  2. שיהיה להם שכל ואז הגויים יכבדו אותם  

    דובר צה"ל

;