1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ישראל וסודן חתמו על הסכם נורמליזציה

בליל שבת כשעה לאחר כניסתה, התבשרו בישראל על נרמול  היחסים עם סודן באופן רשמי | בהודעה שצולמה עוד לפני שבת, בירך רה"מ נתניהו על ההסכם: "מהפך אדיר" | צפו

ארי קלמן, ו' חשון תשפ"א 24/10/2020 19:18

מדינה שלישית נתניהו בהצהרה נתניהו בהצהרה צילום: מתוך הסרטון

דקות קודם כניסת השבת נפוצו דיווחים בשם גורמים בכירים בארצות הברית על כוונה לחתום עוד בליל שבת על נרמול יחסי ישראל וסודן, וכך כשעה לאחר כניסת השבת התבשרו בישראל על כך באופן רשמי.

בהודעה ששיגרו מלשכת ראש הממשלה בליל השבת, אמר ראש הממשלה בסרטון שהוכן קודם השבת; "אנחנו מכריזים היום על עוד פריצת דרך דרמטית לשלום, עוד מדינה ערבית שמצטרפת למעגל השלום - והפעם נורמליזציה בין ישראל לסודאן. איזה מהפך אדיר".

"בח׳רטום, בירת סודאן, אומצו ב-1967 שלושת הלאווים של הליגה הערבית: לא לשלום עם ישראל, לא להכרה בישראל ולא למשא ומתן עם ישראל", הוסיף נתניהו, שציין כי "היום ח׳רטום אומרת - כן לשלום עם ישראל, כן להכרה בישראל וכן לנורמליזציה עם ישראל. זהו עידן חדש. עידן של שלום אמיתי. שלום שהולך ומתרחב עם מדינות ערביות נוספות - שלוש מהן בשבועות האחרונים".

בימים הקרובים צפויים להיפגש משלחות של סודאן וישראל כדי לדון על שיתופי פעולה בתחומים רבים, "ביניהם חקלאות, מסחר ועוד תחומים חשובים לאזרחינו", סיפר ראש הממשלה, על עוד בשורה, ששמי סודאן פתוחים היום לישראל. "זה מאפשר טיסות ישירות וקצרות יותר בין ישראל לאפריקה ולדרום אמריקה", אמר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האם זה נכונה השמועה שהסכם השלום ייעשה בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב?  (ל”ת)


  2. אברהם  


  3. פתחו עינים  

    ז'ורז'יניו

  4. אולי כדאי שיעשה שלום עם בנט .שמייצג חלק נכבד מהעם ולא תמכתי בו.  (ל”ת)


;