1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי
 4. קורונה

דיון בקבינט: פתיחת כיתות נוספות, והרחבת המסחר

היום בשעות הצהריים צפוי להתכנס קבינט הקורונה ולאשר את פתיחתם של כיתות לימוד נוספות, והרחבת תחומי מסחר שונים | למרות מזג האוויר הגשום הצפוי בזמן הקרוב, הדיון על פתיחת בתי הכנסת יישאר לדיון הבא רק בעוד שבועיים כך שמנייני החצר נתונים כעת לחסדי מזג האוויר

ארי קלמן, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 10:09

בתי הכנסת יישארו לסוף תפילת שחרית במרפסות וחצרות בירושלים תפילת שחרית במרפסות וחצרות בירושלים צילום: שוקי לרר

קבינט הקורונה יתכנס היום בשעה 14:00 כדי לדון בצעדים נוספים באסטרטגיית היציאה מהסגר, והפעם על הפרק פתיחת כיתות לימוד נוספות וכן פתיחת חלק מהמסחר, כך שבתי הכנסת יישארו רק לשלב הבא בדיונים.

הלילה קיים ראש הממשלה דיון ממושך עם צוות שרים מצומצם כדי לגבש מתווה לקראת דיון הקבינט, בסיומו נקבע, כי כיתות א-ב ייפתחו בקפסולות וכל קפסולה תלמד שלושה ימים בשבוע.

השאר, כיתות ג-ד ייפתחו בקפסולות כפי שהיה בתחילת השנה, וכזכור רובם נסגרו אז באופן מיידי בעקבות גילוי חולים רבים במוסדות הלימוד בעיקר בכיתות הגבוהות.

עוד יעלה לדיון פתיחה חלקית של המסחר, כך שיפתחו באופן מיידי כבר בתחילת שבוע הבא, מספרות, מכוני יופי, חנויות רחוב, מסחר זעיר, וכן שיעורי נהיגה ומאמן ספורט אישי לדוגמא, ורפואה משלימה.

מה שלא יעלה כעת לדיון הוא פתיחת בתי הכנסת, על פי תוכנית משרד הבריאות, פתיחת בתי הכנסת תוך מתן הגבלות תעלה רק בשלב הבא, כאשר סוכם על המתנה של שבועיים בין שלב לשלב.

בינתיים, התחזית מראה על גשם שצפוי לרדת גם בימים אלה וכנראה גם בשבוע הבא, דבר שעלול להוביל לסגירת רוב מנייני החצר, ואלפים ייאלצו להתפלל בביתם ללא מניין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה אתם רציניים בתי הכנסת פתוחים מזמן חחה חה  (ל”ת)

  יאיר

 2. בתי כנסת וחתונות אסור לוותר! מכוני יופי לכלבים כן - זה בסדר...  (ל”ת)


 3. ממשלת עוכרי ישראל.  (ל”ת)


 4. מעניינים שיש שני רה"ר לישראל שנחשבים מינוי חרדי ואינם משמיעים הגה בסוגיית התפילות ולימוד התורה  (ל”ת)


 5. דרעי = בושה!  (ל”ת)

  וישה

;