1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

אזהרה: ויטמין D עלול להיות מסוכן

לאחרונה התברר כי ויטמין D עשוי למנוע הידבקות בקורונה ורבים החלו לצרוך אותו בקביעות, כעת מגיעה האזהרה: צריכה עודפת של הוויטמין עלולה להיות מסוכנת

יוסף קליין, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 11:15
תגיות:

צאו לשמש אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

הדבש והעוקץ: אף שויטמין D עשוי לסייע לגוף להתגונן נגד הידבקות בקורונה, הוא מחזק את המערכת החיסונית ולפי עדויות של מחלימים, עשוי אף להאיץ את תהליך ההחלמה, כעת מתברר כי יש ליטול אותו במשורה ולאחר התייעצות עם רופא. צריכה עודפת שלו, מזהירה רופאה בכירה, עלולה להיות מסוכנת.

את האזהרה השמיעה ד"ר מאיה רוזמן שהתייחסה בראיון ל103 למחקרים השונים הנוגעים ליתרונות ולחסרונות של ויטמין D. היא דווקא העדיפה לקבל את הוויטמין מהטבע, באמצעות חשיפה מבוקרת לשמש ולא להשתמש בכדורים: "כך גם שורפים קלוריות, וגם ממלאים את המאגרים בוויטמין D", אמרה.

לדבריה "ויטמין D הוא ויטמין מסיס שומן, זה אומר שהעודפים שלו אינם מופרשים החוצה בשתן אלא נאגרים בגוף ויכולים לגרום לרעילות: בחילות, גירויים בעור ובעיניים, נזקים לכליות, שקיעת סידן, ועוד".

על כן ראוי להעדיף לקבל את הוויטמין ממקורות טבעיים. היכן? "במזון, ויטמין D נמצא בביצים (בחלמון), דגים, כבד, גבינות שמנות, חמאה, שמנת. בביצה אחת, למשל, כבר יש יותר מחמישית מן הכמות המומלצת. ב-100 גרם דג לברק יש 200 יב"ל, כלומר רבע ממה שצריך ליום. והכי חשוב: יש בעור שלנו ויטמין D לא פעיל, שהופך להיות פעיל בהשפעת השמש. לפי מחקרים, מספיקה חשיפה של 10 דקות לשמש כל יום, של הידיים בלבד, ונוצרת כמות מספיקה של ויטמין D בגוף. אז במקום לקנות טבליות או טיפות של ויטמין D, צאו לצעידה קצרה בשמש! גם שורפים קלוריות וגם ממלאים את המאגרים בויטמין D".

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך להבהיר שחשיפה לשמש לא מייצרת יישר ויטמין די בגוף  


 2. השמש לא מספיק.זה מסביר למה לרב אנשים יש חסר בארץ. .2000 ביום זה בסדר המינון המקובל הבטוח ..תבדקו לבד ותקחו .לא סתם גילו שרוב הנפתרים היה להם חסר.מנה מסוכנת זה מנות מופרזות לאורך זמן וזה חייבים לבדוק בדם אבל 2000 זה בטוח.  (ל”ת)


  • הנפטרים ולא הנפתרים (ל”ת)

   יואל

 3. לא מדויק לפני כמה שנים הבן שלי שהיה אז בן 4 וחצי בלע 140 כדורים של ויטמין D התקשרתי למרכז ההרעלות בהיסטריה ואמרו לי שזה לא מסוכן! יש לצפות לשלשולים חזקים מאד באותו יום וזהו  


  • הילד כנראה גוה ברעב  

   רופא

  • "לא מדויק"(?) לא מדובר בהרעלה שנעשית על ידי כדורי מרשם או אחרים 


 4. כתבה מטעה ורדודה. חבל מאוד.  (ל”ת)

  אחר

 5. בארה"ב מוכרים אפילו 50000 בקפסולה אחד  

  לא נכון

 6. דר' מאיה רוזמן איננה רופאה  


 7. הגזמה  


 8. מינונים גבוהים  


 9. כל מומחה מחזיק דעה הפוכה ממשנהו  


;