1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

נתניהו: נבחנת פתיחה חלקית של המסחר ומוסדות הלימוד כבר השבוע

בישיבת הממשלה שנערכה היום התייחס ראש הממשלה לגל השני שכעת מתפרץ באירופה. לדבריו הממשלה קיבלה החלטה נכונה כשמיהרה לסגור את המשק. ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לפתיחת מוסדות הלימודים והמסחר ואמר כי נבחנת האפשרות לפתיחה חלקית כבר השבוע 

קובי ברקת, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 16:10

"אני מכיר את הקושי" נתניהו בקבינט הקורונה נתניהו בקבינט הקורונה צילום: חיים צח, לע"מ

בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (ראשון), התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למצב התחלואה והדגיש את הגל השני שמתפרץ כעת באירופה במלוא עוצמתו, בעוד שישראל כבר אחריו. בנוסף, ציין נתניהו כי מדברים על פתיחה חלקית של המסחר ומוסדות הלימוד כבר השבוע.

לדברי נתניהו, "העולם נשטף בגל עוצמתי ביותר ורואים את זה באירופה, זה קורע את הלב. יש שם עליות חדות מאוד. אני יודע שהמנהיגים שם, שעם חלק מהם אני משוחח, מתלבטים קשות בשאלה איזה החלטות לקבל. רבים עכשיו מבינים שההחלטות שקיבלנו בקבינט הקורונה ובממשלה היו החלטות נכונות, הן הביאו לצמצום משמעותי ולהורדה דרמטית בהיקף התחלואה בישראל. אבל כדי שהדבר יחזיק מעמד אנחנו חייבים להתמיד ביציאה מדורגת ואחראית, לא לפתוח מהר מדי, ואני יודע עד כמה זה קשה".

"אני מכיר את הקושי שיש לעסקים" הדגיש ראש הממשלה, "אני יודע את הקושי לעצמאים ואני יודע את הקושי למשפחות ולהורים. לכן אני מבקש קודם כל את המשך שיתוף הפעולה שלכם, שהביא אותנו לתוצאה הזו.

מעבר לכך, אני גם מבקש את הכיבוד של הנחיות הממשלה, לא רק המסכות והמרחק, אלא כיבוד הנחיות הממשלה. אנחנו נביא היום לממשלה קנסות מוגדלים, כדי שכולם, בלי יוצא מן הכלל, לרוחב החברה הישראלית, יכבדו את ההסכמים. זה לא מכוון נגד אף אחד - זה מכוון נגד הנגיף. זה מכוון בעד הבריאות של כולנו.

לגבי הלימודים והמסחר – אנחנו קיימנו אתמול דיון מקדים של שרים, לגבי האפשרות לפתוח את שנת הלימודים בראשון בנובמבר. ייתכן שזה ייפתח באופן חלקי לכיתות א' ו-ב', ואנחנו מדברים גם על פתיחה חלקית של המסחר, שוב, בצורה מודרגת, בצורה אחראית, וכמובן שזה תלוי כל כולו ברמת התחלואה. אם התחלואה תרד, אז גם המגבלות ירדו בהדרגה. אם התחלואה תעלה, לא תהיה ברירה אלא להחזיר את ההגבלות. אני אומר את זה משום שכולם מבינים שזה הכרחי, כי אחרת באמת אנחנו נקבל תוצאות טרגיות, שאנחנו רואים אותן כרגע מתהוות במדינות אחרות, באירופה, כפי שאמרתי לכם שיקרה. אנחנו מתחילים לצאת ממגבלות הסגר לפניהם, והם כנראה ייכנסו למגבלות רבות אחרינו. אבל אנחנו רוצים לצאת בצורה מוצלחת".

בתוך כך, שר החינוך יואב גלנט, קבע כי החל מיום רביעי הקרוב ה- 28.10.2020 ישובו גני הילדים של החינוך המיוחד לפעול במתכונת מלאה. יחד איתם ישובו לפעול במתכונת מלאה גם מסגרות הצהרונים ומסגרות יוח"א (יום חינוך ארוך).

כל מסגרת תמשיך על פי הפעילות הקבועה שלה (כך למשל: גני תקשורת יפעלו עד לשעה 16:45). כדי לתת מענה מיטבי לילדי החינוך המיוחד, המשרד החליט לתגבר את צוותי החינוך של המסגרות הללו בכ- 400 בנות שירות לאומי. אלו תשובצנה בהתאם לצרכים העולים ממוסדות החינוך המיוחד.

בתי הספר לחינוך מיוחד, מסגרות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים ומסגרות השילוב תמשכנה לפעול על פי המתווה הנוכחי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בגלל החרדים  


;