1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בחריין מברכת את גואטמלה ואסטוניה על התנגדותם לחיזבאללה

הסכם הנורמליזציה עם ישראל מביא את בחריין לברך שתי מדינות שהגדירו את חיזבאללה כארגון טרור | במשרד החוץ בבחריין שיבחו את גואטלמה ואסטוניה על המאבק האידאולוגי נגד הטרור בכלל וכנגד חיזבאללה בפרט 

יענקי פרברח' חשון תשפ"א 26/10/2020 07:30

פירות השלום סרטון אנטישמי של חיזבאללה סרטון אנטישמי של חיזבאללה צילום: צילומסך

בחריין קיבלה בברכה את ההחלטה שהתקבלה על ידי הרפובליקה של גואטמלה, אשר הגדירה את חיזבאללה כארגון טרור. כמו כן, היא שיבחה את החלטת אסטוניה להטיל סנקציות על חיזבאללה.

ממשרד החוץ של בחריין נמסר כי הצעדים החשובים משקפים את פתיחות שתי המדינות להתעמת עם ארגוני טרור ולהילחם בפעילותם. בחריין שיבחה את המאמצים שעשתה הרפובליקה של גואטמלה ורפובליקת אסטוניה במאבק באידיאולוגיה של טרור, וקראה לקהילה הבינלאומית לקחת על עצמה את אחריותה ולנקוט בכל האמצעים כדי להרתיע ולהפסיק את הטרור.

כזכור, שר החוץ של בחריין אמר בטקס החתימה על ההסכמים בין ישראל ובחריין, כי הוא מקווה כי ההסכמים הללו יובילו ליחסים נורמליים וידידותיים בין שתי המדינות.

עוד הוסף שר החוץ עבד א-לטיף א-זיאני, כי על הקשרים בין שתי המדינות להיות חיוניים ומועילים ופעול לטובת כל הצדדים, וכי הוא מקווה לפיתוח יחסי ידידות גם בין העמים. עוד הדגיש שר החוץ את הצורך במציאת פתרון צודק לסכסוך הישראלי-פלסטיני, בציינו כי המלך תומך בפתרון של שתי מדינות על בסיס היוזמה הערבית. שר החוץ הבחרייני אף ברך את ממשלת ישראל על החלטתה לפנות לדרך של שלום ואת ממשל טראמפ על שיזם את ההסכם.





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;