1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

רופאים בוולפסון: "חולי קורונה מוזנחים, ומתים"

"מחלקת מונשמים ריקה מאחיות, מדי חמצן תקולים ומסכני חיים, ומטופלים שזועקים שעות לעזרה - ואין עונה". באופן חסר תקדים התייצבו 9 רופאים ממחלקת הקורונה בוולפסון בפני ההנהלה, ובפיהם תלונה ברורה: ככה - אי אפשר להמשיך "מקווים שייערך תחקיר אמיתי בעקבות התלונות"

יענקי פרברח' חשון תשפ"א 26/10/2020 07:51

מחריד רופא בבית החולים וולפסון רופא בבית החולים וולפסון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רופאים מעלים טענות קשות, שלפיהן בגלל מחדלים וטעויות בטיפול הרפואי והסיעודי - נפטרו חולי קורונה במצב קשה ומונשמים שאושפזו בבית החולים הממשלתי וולפסון בחולון. מדובר בתלונות חסרות תקדים במערכת הבריאות, שהגישו רופאים במחלקה פנימית ו' והועלו בשבוע שעבר, בין השאר, בפני מנהלת בית החולים ד"ר ענת אנגל.

עוד נטען כי חולים סבלו מהזנחה קשה לאחר שזעקו במשך שעות לעזרה, ולא באו לטפל בהם. לצד אלו, עלו תלונות בנוגע למחסור חמור בציוד רפואי לאחיות ולרופאים, אשר פוגע קשה במטופלים במחלקת הקורונה וביחידת טיפול נמרץ לקורונה. כך מפרסם רן רזניק ב"ישראל היום"

התלונות החריגות הועלו ביום שני שעבר, בפגישה יוצאת דופן עם מנהלת בית החולים ד"ר ענת אנגל, שאליה הגיעו ביוזמתם המלאה תשעה מרופאי ורופאות המחלקה, מומחים ומתמחים כאחד. הרופאים הגיעו ביחד, ספונטנית, למנהלת בית החולים, וללשכתה הוכנסו שני רופאים שהעלו את הבעיות הרבות במחלקת הקורונה, כפי שהועלו וסוכמו על ידם בפגישתם המשותפת, עוד לפני שהגיעו לד"ר אנגל.

התלונות הועלו גם בשורה של מכתבים שהעבירו בשבוע האחרון שניים מרופאי המחלקה להנהלת בית החולים, לסגנית המנהלת ד"ר איריס קלירס , ולד"ר דורון מנחמי, מנהל מחלקה פנימית ו', שאחראית כיום על מחלקת הקורונה בבית החולים.

במכתב חסר תקדים לד"ר אנגל התריע רופא מפנימית ו' כי "המכתב לא בא להאשים, חלילה, אף אחד מאנשי הצוות הרפואי או הסיעודי או כוחות העזר שעובדים בפרך, פשוטו כמשמעו, ועושים עבודת קודש - אלא נועד פשוט להציג מציאות עגומה של צוות רפואי מסור, שידיו כבולות והוא נאלץ להגיע יום־יום לעבודה בידיעה שכנראה גם היום מישהו ייפגע או ימות, מכיוון שלא הספקנו לזהות את המצוקה שלו בזמן או שלא היו לנו הציוד והאמצעים לספק לו את הטיפול הרפואי הראוי לו".

הרופא מציין כי כל הנקודות העולות במכתב, "לא נכתבו על דעתי בלבד, אלא מדובר בנקודות שהועלו על ידי רופאים רבים במחלקה - בכירים ומתמחים כאחד - וקיימת הסכמה גורפת לגביהן. הם בחרו, לצערי, לא להיחשף מחשש להתנכלות או לסיום עבודתם על ידי הנהלת בית החולים, שלא מבינה שמכתב זה אינו מנסה לחתור תחתיה - אלא להעלות נושא לסדר היום על מנת שנוכל למצוא יחד פתרון מהיר למצב הבלתי אפשרי הזה. כולי תקווה שהמכתב ייפול על אוזניים קשובות, ושיבוצע תחקיר אמיתי ורציני שיבדוק את הבעיות ואל לנו לשכוח באיזה מקצוע אנו עוסקים ומי הם האנשים שנושאים אלינו את עיניהם לקבל עזרה ושמים בידנו את חייהם מתוך אמונה שכנדרש לכך, נדע לעשות את הבחירה הנכונה, קשה ככל שתהיה".

מביה"ח וולפסון נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה שביצע בית החולים בעקבות הטענות, עולה כי אין להן בסיס עובדתי והן מכילות עיוות של המציאות וסילוף האמת".

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צביעות  


 2. כמעט כל צוות הרופאים במח' הקורונה בוולפסון הם ערבים מהמשולש.  

  צבי

 3. ntnhi krupt  (ל”ת)


 4. vrupthoהרופאים נשמעים יותר אמינים. בוודאי שהנהלה תכחיש יד אחת עם משרד השחיתות הבריאות  (ל”ת)


 5. בית חולים וולפסון  

  חני

 6. אז המחנה החרדי צודק?  (ל”ת)

  אבי

 7. והבית חולים יכחיש חח  

  הדברים ידועים

 8. התגובה של בית החולים הכי מכעיס הרצחת וגם ירשת וגם שיקרת?!  (ל”ת)


 9. ואח"כ ישאלו למה החרדים האמונים על "ונשמרתם מאוד לנפשותכם" מעדיפים לקבל תמיכה רפואית בבית ולא להתפנות לבתי חולים  (ל”ת)


;