1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

דיווח: המוסד השיג את החיסון הסיני והבריח לישראל

מייד אין צ'יינה: על פי הדיווחים, 'המוסד' הביא את החיסון הסיני לקורונה לארץ, כאן ינסו ללמוד ממה הוא מורכב ומה מידת יעילותו נגד הנגיף

יוסף קליין, ח' חשון תשפ"א 26/10/2020 12:09

כמה הוא יעיל? ראש המוסד, יוסי כהן ראש המוסד, יוסי כהן צילום: פלאש 90

ההפרה השיטתית של זכויות היוצרים בסין חוזרת אל הסינים כבומרנג. הכתב הצבאי של 'חדשות 12' ניר דבורי דיווח כי המוסד הצליח להניח את ידו על כמה בקבוקונים של החיסון הסיני לקורונה והביאם לארץ. כעת, במעבדות נבדקת התרכובת ויעילותה נבחנת.

אם הדיווח אכן נכון, הרי שמדובר בניסיון ישראלי לחקות את החיסון הסיני, דבר שלרוב הסינים עושים בהצלחה כשהם מחקים כל דבר המיוצר במדינות המערב. הפרת זכויות יוצרים בסין הפכה לשיטה, עד שכלכלנים סבורים כי חלק ניכר מההכנסה הסינית מיצוא מקורו בתוצרים של אותה הפרה סדרתית, כעת נראה שהשיטה מתהפכת. הישראלים מנסים לחקות את הסינים.

עם זאת, כרגע לא ברור מה יעשו בישראל עם התרכובת. גם אם יצליחו אנשי המעבדות לפענח את רכיבי החיסון, כל עוד יעילותו ובטיחותו לא הובררו במחקר מסודר ומתועד, מה שלא נעשה במקרה של החיסון הסיני, אין להעלות על הדעת כי ייעשה בו שימוש ואי מי יחוסן בו.

ככל הידוע החיסון הסיני לא נוסה על קבוצה גדולה של אנשים, מתרבויות שונות ובגילאים שונים, אין גם תיעוד מסודר על יעילותו ואיש לא יכול להבטיח כי הוא בטוח לשימוש וכי הוא לא גורם לתופעות לוואי קשות.

כרגע עיני העולם נשואות לחברות התרופות הגדולות המקיימות את השלב השלישי בניסוי בחיסון שהן מפתחות. תוצאות הניסוי אמורים להתקבל בעוד כחודש, והן ייבחנו בידי אנשי מינהל המזון והתרופות האמריקאי שיחליט אם לאשר את החיסון או לא.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החיסון הכי טוב, הכי בזול, והכי בטוח ללא תופעות לוואי...  

  שריר

  • החיסון הטוב ביותר להפסיק לדבר לשון הרע ולהתחזק בכבוד וביראת חכמים וצדיקים כבוד התורה והשם יתברך (ל”ת)

   א

  • חחחח 

   שלום

 2. לא מתאים לאתר חרדי להשתמש במילים 'עיני כל נשואות' כלפי חברות התרופה. כלפי שמיא זה מתאים, אע"פ שמותר וצריך לצפות לפתרונות של חברות התרופה, שהן בעצמן שליחות.  (ל”ת)

  מד

 3. מדאיג מאוד, לא קונה את התירוץ הזה!  

  אני

 4. האם זה קשור למנכ"ל הדסה?? אמר לפני חודש שכן נוטה להאמין שיש משהו בחיסונים רוסיים וסיניים!! והשב"כ רק הקובר-אפ ליבוא חוקי  (ל”ת)

  שמויגר

 5. קישקוש  

  אליהו ראש ברסל

;