1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. סקרים

תמיכת הימין בבנט לראשות הממשלה מתחזקת

סקרים סקרים עלינו נופלים. לאור ההודעה של 'ימינה' אמש כי בנט הוא המועמד לראשות הממשלה בבחירות הבאות, נבדקה רמת התמיכה בקרב מצביעי הימין. מהסקר עולה כי בנט לא רחוק מכיבוש מעון ראש הממשלה

קובי ברקת, ח' חשון תשפ"א 26/10/2020 19:45

קרוב מתמיד בנימין נתניהו/נפתלי בנט בנימין נתניהו/נפתלי בנט צילום: דוד כהן/יונתן זינדל, פלאש 90

בעוד ברחבי העולם עסקים נסגרים ופוליטיקאים מאבדים את מקומם בעקבות הקורונה, יש אחד שרק מרוויח וצובר תאוצה מרגע לרגע - יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט שבשעות אלו מחלים בבית חולים מניתוח שעבר בעקבות פריצת דיסק. 

בנט שהתחיל את הקורונה עם מספר חד ספרתי של מנדטים, צבר תאוצה לאט לאט ומאיים באופן ממשי על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנט, שממוצע המנדטים בסקרים של המפלגה שהוא עומד בראשותה עומד על 23, מתקרב יותר ויותר אל הבית הנכסף ברחוב בלפור בירושלים.

מסקר מכון 'דיירקט פולס' שהתפרסם הערב (שני) ב'חדשות 12', נראה כי בנט מייצב את מקומו כאלטרנטיבה לנתניהו ודוחק על הדרך את האחרים.

מהסקר עולה כי בקרב מצביעי הימין, 37% יתמכו בבנט לראשות הממשלה מול 45% לנתניהו. 11% מהימין לא יבחרו באף אחד מהם / אחר.

‏במכון הסקרים מסבירים כי "התמיכה הגבוהה שמקבל בנט בכלל המדגם מגיעה בעיקר מבוחרי המרכז, כשאלו רואים בבנט את האמצעי להפלת נתניהו, אולם לא באמת יתמכו בו בבחירות".

לדבריהם, "החיבוק של בנט מצד המרכז עלול להיות מסוכן מבחינתו. הבייס הימני עלול לנטוש אותו ברגע המכריע - אם יזהה שיתוף כוחות שכל תכליתן הוא הפלת נתניהו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אשליות של השמאל  


    • השמאל פוחד מבנט יותר מאשר מנתניהו 


;