1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

חילול שבת ברשות האוכלוסין: סמוטריץ' פנה לדרעי

לקראת דיון מחר בוועדת הפנים בנושא סמכות פקחים רשות האוכלוסין לעכב את הנכנסים לגבולות הארץ, ח"כ סמוטריץ' מלין במכתב ששיגר לשר הפנים דרעי על בקרים דתיים שנאלצים לעבוד בשבתות במעברי הגבול

ארי קלמן, ח' חשון תשפ"א 26/10/2020 21:55

לקראת הדיון מחר שדה התעופה נתב"ג שדה התעופה נתב"ג צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ועדת הפנים של הכנסת צפויה לדון מחר (שלישי) בחוק סמכות הפקחים לעיכוב הנכנסים לגבולות ישראל, את הדיון מנצל חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ למנוע לטענתו מה שגובל חילול שבת ברשות האוכלוסין.

במכתב ששיגר הערב לשר הפנים אריה דרעי, טוען חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ כי ללשכתו הגיעו פניות על בקרים דתיים שנאלצים לעבוד בשבתות במעברי הגבול.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' דורש להכניס לחוק הסתייגות שתאפשר לעובדי בקרות הגבולות לנוח בשבת, וכי רשות האוכלוסין לא תוכל לחייב לעבוד בשבתות.

סמוטריץ׳ כותב במכתב לשר אריה דרעי, "מחר יתקיים בע"ה בועדת הפנים דיון בהצעת חוק הכניסה לישראל. ללשכתי הגיעו פניות רבות של בקרי גבול מסורתיים שביקשו שלא לעבוד בשבת קודש וסורבו. המצב שבו יהודים מסורתיים מאולצים לעבוד בשבת, לחללה, ולהשאיר את משפחותיהם בבית דוקר את העין ומדאיב את הלב".

לכן הוא מציין, "בכוונתי להגיש הסתייגות בועדה שתקבע כי בקר גבולות המעוניין בכך יוכל לדרוש שלא לעבוד בשבת ורשות האוכלוסין וההגירה לא תוכל לכפות על בקרי הגבולות עבודה בשבת", הח"כ הסרוג מבקש לתמוך בהסתייגות כדי "לתקן תיקון גדול בקדושת השבת ובדאגה לציבור מסורתי גדול".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. את המפלגות ה'חרדיות' לא מעניין כלום חוץ מהמעטפות והכספים לישיבות שלהם.  


  • שים לב מה עשה הקב''ה: ישיבות סגורות. רציתם כסף לישיבות וצפצפתם על תורתי וכבודי אז תשבו בבית (ל”ת)

   מדבר בשם הקב''ה דברי אמת

 2. דרעי כבר לא רלוונתי  

  יוסי

 3. למה סמטריץ צריך לפנות לדרעי? הוא לא חרדי? הוא לא שם לב בעצמו?  (ל”ת)


;