1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

רה"מ הכריז על הפרויקטור החדש: פרופ' נחמן אש

לקראת סיום תפקידו של פרויקטור הקורונה רוני גמזו, נועדו רה"מ נתניהו ושר הבריאות והכריזו על פרופסור נחמן אש כמי שייכנס לתפקיד |השבועות הבאים יוכיחו האם יצליח אש להתמודד בתפקיד המורכב שקטל את הקודמים לו

ארי קלמן, ט' חשון תשפ"א 27/10/2020 12:03

קווים לדמותו פרופ' נחמן אש פרופ' נחמן אש צילום: יח"צ מכבי

בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות, הכריזו על מי שייכנס לתפקיד מגן ישראל וישמש כפרויקטור הקורונה השלישי במספר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין סיכמו היום (שלישי) על מינויו של פרופ' נחמן אש לראש "מגן ישראל". אשר יתחיל החל ממחר חפיפה עם פרופ' רוני גמזו.

אש, בן 59, נשוי לד"ר שפרה אש ואב לשלושה ילדים, היה עד לאחרונה ראש חטיבת הבריאות של מכבי והוא פרופסור חבר במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל בשומרון.

נולד בשנת 1961. בשנים 1989–1991 שירת כרופא בסיירת מטכ"ל. לאחר מכן התמחה ברפואה פנימית במרכז הרפואי שיבא. בשנת 1992 נבחר להשתתף כרופא הכוח במבצע "שיח אטד", ולקח חלק באימון המודל למבצע בו אירע אסון צאלים ב'. אש מיהר למקום התאונה והיה הרופא הראשון שטיפל בפצועי הסיירת.

בשנים 1994–1995 שימש אש כקצין הרפואה הראשי של אוגדת איו"ש.

בשנת 1997 סיים את התמחותו ברפואה פנימית ונבחר לשמש כראש ענף הרפואה במפקדת קצין רפואה ראשי.

בשנת 1999 יצא ללימודים בארצות הברית, במסגרתם קיבל כעבור שנתיים תואר שני במחשוב רפואי מטעם תוכנית משולבת של האוניברסיטאות הארוורד ו-MI בבוסטון. עם שובו לארץ מונה לתפקיד מפקד הרפואה של פיקוד הדרום.

2007-2011 שימש כקצין רפואה ראשי, ושימש בתפקידו בין היתר במבצע עופרת יצוקה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האם הסיסמא/מוטו של מגן ישראל יהיה כעת  

  א

  • רבי נחמן... בברסלב בוערת אש הבער אותה בליבי 

   הכל זה הצדיק... ואפילו בהסתרה

 2. קווים לדמותו  


;