1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

יולי אדלשטיין על הכוונת: "התהפך ובורח מהחרדים כמו מצרעת"

לפיד וליברמן אאוט, יולי אדלשטיין אין. בסיעה האשכנזית בכנסת מסמנים את האויב החדש - התורן יש לומר, שלדעתם מתנכל באופן מכוון לחרדים ולנושאי בדת בכל הנוגע למגבלות הקורונה. בישיבת סיעת יהדות התורה תקפו הנוכחים את השר הדתי ולא רק; "ביבי לא סופר אותנו"

ארי קלמן, ט' חשון תשפ"א 27/10/2020 22:23

האויב התורן סיעת יהדות התורה/יולי אדלשטיין סיעת יהדות התורה/יולי אדלשטיין צילום: באדיבות המצלם/יונתן זינדל, פלאש 90

היחס לו זוכים החרדים בכל הנוגע להחלטות ומדיניות הסגרים והקנסות על תלמודי התורה מביא לזעם בקרב נציגי יהדות התורה כנגד הממשלה, שהם מסמנים להם מטרה: שר הבריאות חובש הכיפה יולי אדלשטיין.

בדיון סגור שערכו בסיעה ברקע ההחלטות, העלו כמה מבכירי הסיעה טענה כי "ביבי לא סופר אותנו", מי שכיהן עד לא מזמן כשר השיכון, חבר הכנסת יעקב ליצמן העלה טענה כי ראש הממשלה לא מעדכן אותו בצעדים שהוא נוקט שיש להם קשר לציבור החרדי.

ליצמן ציין בפני חבריו כי למרות היותו של השר אריה דרעי חבר בכיר ושותף בפורמים המצומצמים יותר זה לא מספק אותו, "אני לא ש"ס, לא מספיק לי שדרעי מתעדכן, לפעמים יש לי דברים משלי שלא קשורים שאני צריך לדעת", ליצמן אף סיפר כי הוא התלונן על כך בפני ראש הממשלה, האחרון התחייב להעביר לו עדכונים אך בפועל זה לא קורה.

הטענות שהועלו על ידי נציגי הסיעה היו בראש מתווה החתונות שלא מתקדם, "לא נותנים פתרון לחתונות ורוצים לעלות את הקנסות", התלוננו, "בעוד אילת וים המלח זוכים לטענתם ליחס מעודף, במשרד הבריאות מתעלמים מהדרישות החרדיות הבסיסיות". כך גם בנושא המקוואות שהעלה בדיון חבר הכנסת יעקב טסלר.

חברי הסיעה ניסו להבין מה עומד מאחורי רוחו של ראש הממשלה. סגן שרת התחבורה אורי מקלב העלה אפשרות כי נתניהו עוקב אחרי דיווחי התקשורת ומבין כי קיים תרחיש לממשלה ללא החרדים וזה מה שגורם לו לברוח מהחרדים. היו שהעלו חשש כי נתניהו יפעל נגד החרדים כדי לגייס מצביעים חילוניים.

טענה דומה העלה גם חבר הכנסת משה גפני שסיפר כי שמע על כך מיודעי דבר בסביבתו. לטענת גפני, ראש הממשלה מצטייר כמו שקרוב מידי לחרדים ולכן בורחים לו קולות חילוניים גם לנפתלי בנט שמזנק בסקרים ולכן הוא מנסה להראות לציבור החילוני כי הוא לא שבוי בידיים החרדיות.

בדיון הציגו בסיעה החרדית את מי שלטענתם נלחם בחרדים בתקופה הזאת, לידי 'בחדרי חרדים' הגיע ציטוטים שנשמעו בסיעה מפי יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר שפתח במתקפה חריפה ובוטה כנגד שר הבריאות יולי אדלשטיין כולל האשמות כבידות.

בין דבריו בדיון הסגור שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים' האשים אשר את שר הבריאות אדלשטיין כי הוא מסרב לפעול בנושאים הקשורים לחרדים: "יולי אדלשטיין מזה כשבועיים התהפך ובורח מהחרדים כמו מצרעת. כל דבר עם הקשר דתי, דברים קטנים וגדולים כאחד הוא בורח אחורה", אמר, והסביר כי יש לו מסביבו עוזרים ויועצי תקשורת שממליצים לו לברוח ולהימנע מלקבל החלטות שמצטיירות כמיטיבות עם החרדים, "עושה רושם שהוא מקשיב יותר ליועצי התקשורת מאשר היועצים המקצועיים", האשים.

אשר הוסיף ותקף עוד את שר הבריאות אדלשטיין בטענה שהוא זה שמקצין כל הזמן בנושאי החרדים אבל לא מהסס להפנות את האש גם נגד ראש הממשלה נתניהו שכביכול הוא נגד החרדים, "אבל הוא עושה את הבעיות", טען אשר שפירט מעט מהפעילות של אדלשטיין נגד החרדים; הוא הראשון שדיבר על שלילת התקציבים לתלמודי התורה והוא הולך על הגדלת הקנסות, הוא גם היה זה שאמר מיד אחרי הסרת הסגר בערים האדומות שיהיה עוד סגר בעוד שבוע על החרדים וגם ניסה לעכב את החלטת הקבינט להסרת הסגר בערים החרדיות למרות שהפכו לכתומות, ומי שלחץ לפתוח היה דווקא ראש הממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החכי"ם החרדים הפכו את כולנו למצורעים  

  באסה

  • צודק 100 אחוז (ל”ת)


 2. מה לעשות יש מחיר להתנהגות המופקדת שלכם בעוד על כל הציבור מוטל להיות כפופים לחוק אתם עושים מה שבא לכם וזה גורם להשנאת החרדים על כלל הציבור  (ל”ת)

  אורן

  • ההתנהגות ה'מופקרת' שלהם לא הביאה ל80% תחלואה,אלא ההתנהגות המופקרת החילונית. (ל”ת)

   ברוש

 3. כולם, אבל כולם אנטישמים ושונאי חרדים? נו בחייכם.  (ל”ת)

  רוטשילד

 4. מה לעשות  


 5. להתפלל למשיח משיח יביא שלום בעה  

  נריה

 6. יולי רשע אבל הוא בובה של ביבי הרשע וגם ביבי הוא בובה של חיים סבג  

  צריך לחזור בתשובה כולנוו

  • נו באמת. 


 7. צו השעה, ממשלה בלי חרדים. רק צרות הבאתם עלינו.הגיע הזמן שתשלמו את מחיר ההפקרות, האנרכיה והנצלנות.. רוצים כבוד? תתייחסו בכבוד לאלה שדואגים לכם וממנים אתכם. אבל לא ע6ד! מי שילך עם החרדים לא יהיה ראש ממשלה. נתניהו, בנט ולפיד מבינים זאת היטב.  (ל”ת)


 8. חרדים בכיינים וילדותיים. תת רמה.  (ל”ת)


 9. הוא לא בורח כמו מצרעת, הוא בורח כמו מקורונה, ובצדק!!!!!  (ל”ת)

  ז'וז'ו

 10. קבוצה של ליצנים  

  רני

 11. יש מחיר להתנהגות  


 12. אם בטיפול מחפיר בקורונה עסקינן שיפנו אצבע מאשימה לעצמם  (ל”ת)


 13. מדקדקים בכל דבר על שיעור "חזון איש" אבל במצוות ונשמרתם ובבין אדם לחבירו הכל "פחות מכזית".  

  השפוי

 14. שנאת עמי הארצות לתלמידי חכמים. כל מי שהגיב פב  

  מזועזע

  • לרוב מקבלים תגובה כזו, ממי שסבור שהוא נמנה 

   ז'וז'ו

  • איזה תורה יש למי שפוגע, במזיד, בבריאות של השני?  


 15. לא מפסיקים להתבכיין ולהתקרבן  


 16. אם אני לא טועה היה לפני כמה חודשים איזה שר בריאות חרדי מהמאפייה החסידית, שראה שאשכרה יש ממנו ציפיות ודרישות, וזה כבר לא רק תפקיד שבו הוא זורק חולים סופניים מחדרים בהדסה, בשביל שיישנו שם חברות של האדמור מגור.  (ל”ת)

  דתי לאומי

  • ידוע שהדתיים הלאומיים הותיקים והמקוריים הם שונאי ועוכרי דת ישראל ולומדי תורה בטהרה יותר מן הציונים החילוניים הגויים (ל”ת)

   שטרנברג הר המור

 17. מה מחפשים כל שונאי הדת בחדרי חרדים, תנו מנוחה קצת מכם  (ל”ת)

  יואל

 18. יש לי רושם ששונא חרדים אחד או שנים ממלא את האתרים הללו בתגובות נגד חרדים  (ל”ת)

  חיים

 19. שריר אימץ לעצמו שמות שונים וכותב הרבה תגובות, במטרה לעשות רושם כאילו חרדים שונאים חרדים  (ל”ת)

  יואל

 20. אדלשטיין סך הכל תאום של ליברמן, שניהם מרוסיה  (ל”ת)

  צבי

;