1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

האדמו"ר מסאטמר יוצא נגד ההפגנות: נמצאים בגלות

כשבועיים לאחר המחאות ברחובות בורו פארק נגד המושל וראש העיר לאחר שאילו הטילו מגבלות על בתי הכנסת, בתי הספר והעסקים היהודיים שהוגדרו כאדומים, הרבי מסאטמר מתייחס בשיחה לחסידיו, תוקף את ההפגנות ומזהירם לבל יטלו חלק בהן

יענקי פרבר, י' חשון תשפ"א 28/10/2020 21:02

אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ שמחת בית סאטמר - דושינסקיא- קארוב הרבי מסאטמר צילום: SOS

האדמו"ר מסאטמר, נשא אמש (שלישי) דברים בפני חסידיו והתייחס להפגנות החרדים לאחרונה ברחובות בורו פארק נגד הממשל. הרבי יצא חוצץ נגד אותן מחאות למרות שבהן התנהלו בשקט יחסי ללא אלימות והשחתת רכוש.

"אנחנו לא עורכים שום מחאות ומהומות ברחובות. ואסור לכם להפגין ולעשות מהומות ברחובות. זה לא משיג שום דבר טוב, רק ההפך!", קבע האדמו"ר. "היהודים נמצאים בגלות, עלינו לדעת שאנחנו בגלות אמריקה, עלינו להמשיך ללמוד תורה, אך לא לערוך שום מחאה ברחוב חלילה!".

"היהודים נמצאים בגלות, ואנחנו יודעים שאנחנו בגלות, חלילה וחלילה, 'אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים' מכוון על המהומות, אנחנו מקווים שהזמנים האלה יגמרו, ותהיה הרחבת הדעת", אמר הרבי לחסידים.

האדמו"ר מהר"א מסאטמר הדגיש כי לימוד התורה חייב להמשיך בכל מחיר, וסיים את נאומו באומרו שתפילתו וברכתו הם שההגבלות יוסרו בקרוב מאוד, ונוכל להמשיך בחיינו.

דבריו של האדמו"ר מגיעים לאחר שאלפי מפגינים חרדים התאספו בשכונת בורו פארק בברוקלין לפני כשבועיים, המפגינים התבטאו נגד המגבלות של המושל אנדרו קואומו על בתי ספר, עסקים ובתי כנסת בשכונות החרדיות.

המוחים הבהירו כי יצפצפו על ההנחיות וימשיכו להתפלל יחד למרות המגבלות שהטילו המושל וראש העיר. המפגינים טענו כי הם חשים שקהילות יהודיות אורתודוכסיות מקבלות יחס לא הוגן.

ההפגנות היו שלוות כמעט לאורך כל הזמן, ורבים רקדו לצלילי שירים, חלקם החזיקו בדגלי טראמפ לבחירות הקרובות. השוטרים שהגיעו התקבלו בחום ובאהבה בצעקות של "Blue Lives Matter". "חיי כחולים חשובים" (הכוונה לשוטרים).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עץ בני תורא הפלג סבורים שהפגנה זה המצוה הכי גדולה  (ל”ת)

  עץ בני תורא

 2. זה עוד סימן שהוא.....  

  עקיבא

  • סטמר כת אלימה מלאה מחלוקת ושנאת חנם, מחרפים כל מי שלא חושב כמוהםם (ל”ת)

   כת הדוגלת באלימות

 3. התגרות באומות  

  מרדכי היהודי

 4. A minute too late and a dollar too short maybe intentionally  


 5. רק כאן בארץ 'מותר'  

  עמרם

 6. גלות אמריקה. אוי אוי אוי  


 7. קרונה  

  יחזקאליסט

 8. כורעים ומשתחוים לממשלת ארה"ב ולהזהר מאוד ח"ו לא לפגוע, אבל ביהודים מצוה לפגוע להשחית ולרמוס  (ל”ת)

  סטטטטמורישן

;