1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

מכבי פתחה בבני ברק מתחם ייעודי לחיסוני שפעת

במכבי מדגישים כי השנה יינתנו החיסונים בקביעת תור מראש בלבד על מנת למנוע התקהלויות • החיסון יינתן לקבוצות היעד בלבד - חברים בגילאי 65 ומעלה, חולים כרוניים, ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 12 ונשים לפני לידה • בימים אלו, מכבי יוצרת קשר ישיר עם החברים, על מנת לזמנם להתחסן

כתבה מקודמת, י"א חשון תשפ"א 29/10/2020 11:50

מנהל מרחב בני ברק, ר' ברוך שטרן מנהל מרחב בני ברק, ר' ברוך שטרן צילום: יח"צ

מכבי שירותי בריאות נמצאת בעיצומו של מבצע חיסונים ארצי לאוכלוסיות היעד. זאת בהתאם להנחיית משרד הבריאות לתעדף קבוצות אלו, בשל המחסור העולמי השנה בחיסוני השפעת. במכבי מדגישים כי השנה יינתנו החיסונים בקביעת תור מראש בלבד על מנת למנוע התקהלויות.

החיסונים ניתנים כעת לחברים בגילאי 65 ומעלה, חולים כרוניים בכל גיל , ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 12 ונשים לפני לידה. מכבי יוצרת קשר ישיר עם החברים על מנת לזמנם לחיסון. בנוסף, יתחסנו גם רופאים ואחיות  – עובדי מערכת הבריאות – אשר באים במגע שוטף ויומיומי עם חברים  בקבוצות סיכון.

בבני ברק, פתחה מכבי מתחם ייעודי לחיסוני שפעת, ברחוב רבי עקיבא 86 קומה מינוס 4 , שיסייע במניעת התקהלויות וישמור על בריאות החברים – כך שהמתחסנים לא ישהו בחלל אחד עם מטופלים המגיעים למרכז הרפואי . במתחם הייעודי תתבצענה אף בדיקות דם שגרתיות, ויתקיים מעקב אחר מדדים שונים בהתאם לצורך, זאת במטרה לעקוב אחר מצבם הבריאותי השוטף של החברים.

נוסף לכך, במשך חודשי החורף יקיים מרחב בני ברק ימי בריאות מרוכזים במרכזים רפואיים ברחבי העיר, אליהם יוזמנו החברים בקבוצות היעד הרלוונטיות. גם בימי הבריאות יינתנו חיסונים במתחם נפרד וייערך מעקב אחר המדדים הדרושים.

ד"ר אנג'לה עירוני, ראש אגף הסיעוד והמוקדים הרפואיים במכבי: "השפעת היא מחלה מסוכנת מאוד, ועלינו לעשות מאמץ מרבי לחסן כמה שיותר אנשים הנמצאים בסיכון. כולנו תקווה כי בעקבות ההנחיות לריחוק חברתי ושמירה על היגיינה מוגברת בצל הקורונה, אנחנו נראה פחות תחלואה השנה בישראל. עם זאת, אל לנו להיות שאננים: מי שנמצאים באוכלוסיות בסיכון צריכים להתחסן לפני בוא החורף ולהגן על עצמם ככל הניתן".

גב' דבורה חסיד, ראש מחוז המרכז: "במקביל להתחסנות נגד השפעת, אני קוראת לחברים להגיע מוכנים לחורף ולבצע בדיקות סקר תקופתיות, המהוות כלי יעיל להפחתת תחלואה ומסייעות בזיהוי מוקדם למחלות קריטיות שונות. על מנת לשמור על בריאות החברים, הפרדנו את מתחמי החיסונים נגד השפעת , מהעמדות לבדיקות קורונה ומהמרכזים הרפואיים ברחבי העיר .

ר' ברוך שטרן, מנהל מרחב בני ברק: "בבני ברק חיים כיום כ-5,000 בני גיל הזהב, וכמאה אלף ילדים בלע"ר. לאור העובדה שכל תושב שני הוא חבר מכבי – אנו מחויבים להוביל את ההיערכות לקראת החורף ולקדם את בריאות כלל תושבי העיר. כחלק מכך, נפתח מתחם החיסונים הייעודי, ומדי יום אנו פונים למאות חברים בקבוצות סיכון, ומזמנים אותם להגיע ולהתחסן. אני מאחל לכולנו חורף בריא, ורק בשורות טובות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;