1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

השב"כ קובע: יגאל עמיר עדיין מסוכן; בני נוער מוכנים לפעול למענו

גם בחלוף 25 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, חוות דעת של שירות הביטחון הכללי קובעת כי רוצחו יגאל עמיר, עדיין מהווה סיכון וממליצים לנתק את קשריו עם העולם החיצון. כמו כן, מביעים דאגה מכך שישנם בני נוער שמוכנים ללכת בדרכו ולפעול על פי הוראתו 

קובי ברקת, י"א חשון תשפ"א 29/10/2020 20:53

25 שנים אחרי רצח ראש הממשלה יגאל עמיר יגאל עמיר צילום: פלאש 90

בכל רחבי הארץ ציינו היום (חמישי) את יום השנה ה-25 לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. חוות דעת מטרידה של השב"כ שנחשפת הערב על ידי כתב המשפט אביעד גליקמן במהדורה המרכזית של 'חדשות 13', קובעת כי גם 25 שנה אחרי, רוצח ראש הממשלה עדיין מהווה סיכון. גורמים בשב"כ צוטטו כשהם אומרים על הרוצח יגאל עמיר כי הוא "פעיל מסוכן שלא שינה את דרכיו" והמליצו כי "יש לצמצם את קשריו עם אנשים מבחוץ".

25 שנה בדיוק יושב יגאל עמיר בכלא לאחר שנמצא אשם ברצח ראש הממשלה יצחק רבין לאחר סיום עצרת השלום בכיכר 'מלכי ישראל' שלימים נקראה על שמו - כיכר רבין. עם זאת, למרות שעברו כבר 25 שנה, בשב"כ סבורים כי יגאל עמיר עדיין מסוכן ולא שינה את דרכיו, וכי יש לצמצם את קשריו עם אנשים מחוץ לכלא.

מה שגרם לחוות הדעת הזו היא טענה שלפיה בני נוער המזוהים עם הימין הפכו לקהילה מחוץ לכלא התומכת בעמיר ובמעשיו ומוכנה לפעול למענו. "בימים אלה התגייסו בני נוער המזוהים עם הימין והפכו לקהילה מחוץ לכלא התומכת בעמיר ובמעשיו ומוכנה לפעול למענו... כל זה מצביע על סיכון הנשקף מקשריו של הרוצח עם גורמים מחוץ לכלא", נאמר בחוות הדעת.

נציין, כי למרות חוות הדעת של השב"כ, ראש הממשלה בנימין נתניהו טען היום בעצרת זיכרון לזכרו של רבין בכנסת, בדיוק את ההיפך וציין כי יש הסתה לרצח דווקא נגדו. נתניהו ניצל היום את המעמד בעצרת הזיכרון לרבין בכנסת, וטען כי גם היום קיימת הסתה לרצח ראש הממשלה אך איש אינו פוצה פה.

בדבריו קרא ראש הממשלה להוקיע הסתה לאלימות מכל צד שהוא: "25 שנים חלפו מאז הרצח הנורא. נזכור שבעברו הרחוק של עמנו ידענו אסונות לאומים שקנאים חסרי רסן עשו דין לעצמם. אם נרשה לאנשי שוליים לנהוג כך גם היום, שוב נמצא עצמנו על סף התהום". הוא הוסיף כי "היום, 25 שנים אחרי רצח רבין יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים, ואיש כמעט אינו פוצה פה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השבכ  


  • אמן 


 2. רצח  


 3. מסוכן שעמיר יגלה שהשב''כ רצח את רבין,לא הוא עצמו  


 4. מזל טוב לעמיר לרגל בר המצווה של בנו ינון בט"ז בחשוון  (ל”ת)


 5. מסוכן  


 6. השבכ מפחד ויש לו ממה לפחד  

  כרמי גילון

 7. אין ממה לפחד - כולם יודעים שהשב''כ רצח רבין  


;