1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

שרי הקבינט אישרו הקלות נוספות: יותרו חתונות ותפילות עד 10 מתפללים

לאחר ההחלטות שהתקבלו בקבינט הקורונה ביום חמישי, השרים ערכו משאל טלפוני קודם כניסת השבת והגיעו להכרעה על הקלות נוספות בהגבלות הקורונה. תתאפשר תפילה עד 10 אנשים במבנה ו – 20 אנשים בשטח פתוח. חתונות ומסיבות יותרו ג"כ עד 10 במבנה סגור ו-20 בחוץ

קובי ברקת, י"ג חשון תשפ"א 31/10/2020 19:07
תגיות:

500 ש"ח קנס לכל מתפלל נוסף תפילה. אילוסטרציה תפילה. אילוסטרציה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בהמשך להחלטת קבינט הקורונה ביום חמישי, הקבינט אישר לפני כניסת השבת במשאל טלפוני הקלות נוספות בהגבלות הקורונה, ביניהן: אימוני ספורט, שיעורי נהיגה, מסגרות רווחה, אתרי מורשת, צימרים ועוד.

למרות ההקלות שאושרו במגוון רחב מאוד של תחומים, תקנות התפילה שעברו לא מאפשרות תפילות סדירות בבתי הכנסת, שכן על פי ההקלות החדשות אושרה פתיחת בתי הכנסת עד עשרה מתפללים בלבד, דבר המקשה מאוד על קיום התפילה.

על פי ההקלות שאושרו, החל ממחר (ראשון) בבוקר תתאפשר תפילה עד 10 אנשים במבנה ו – 20 אנשים בשטח פתוח, יודגש: תפילות בלבד. תפילה בבית תפילה עם מספר אנשים גבוה מהמותר מהווה עבירה פלילית (שהקנס בגינה -500 ש"ח לכל אחד מהנוכחים). אירועים מסוג חתונה, מסיבה, טיול מאורגן או טקס – יתאפשר קיומם עם עד 10 אנשים במבנה או 20 בחוץ (ולכל היותר עד 20 אנשים).

ניתן יהיה לקיים אימון ותחרויות לספורטאים תחרותיים, ילדים ונוער, ובענף השחייה והספורט המוטורי - גם בגירים. כמו כן, ניתן יהיה לקיים שיעורי נהיגה בכפוף להוראות של נסיעה ברכב פרטי – עד נהג ושני נוסעים ברכב.

בנוסף, ניתן יהיה להפעיל מסגרת רווחה ושירותים נוספים המנויים בסעיף 11(ב) לחוק, שלא רק בעבור טיפול סוציאלי חיוני. תיקון זה יאפשר בין היתר הפעלת שירותים במסגרת "מרכזי יום ומועדונים לאזרחים ותיקים" או שירותים להפגת בדידות המיועדים לאזרחים ותיקים, לרבות אלה שאינם במסגרת שירותי הרווחה של הרשות המקומית וכן ספריות לעיוורים.

מותרת הפעלת מקום עבור אימון או תחרות של ספורטאי מקצועי וכן של ספורטאי תחרותי. בנוסף להפעלתם של שמורות טבע וגנים לאומיים תתאפשר גם הפעלתם של שטחים פתוחים של אתרי מורשת ואתרי עתיקות.

בנוסף, תתאפשר הפעלת מתחם אירוח, עם עד 4 יחידות אירוח נפרדות לגמרי, כאשר כל יחידה תשמש בעבור אנשים הגרים יחד, בלבד. הפעלת מתחם אירוח בניגוד לתנאים מהווה עבירה שהקנס בגינה - 5,000 ש"ח.

עוד אושרה הפעלתם של מקומות למתן טיפולים לא רפואיים בגוף האדם, כגון מספרות וטיפולי יופי וקוסמטיקה, וכן טיפולי רפואה משלימה. בכפוף לתנאים הקבועים בתקנות, כולל חובת תיאום ביקור מראש. יובהר כי טיפולים אלה כוללים גם טיפולים כגון רכיבה טיפולית, טיפולי נפשי או רגשי וכד' וכן בריכות טיפוליות, ותתאפשר הפעלת מתחמי דרייב-אין לצורך צפייה בסרט.

למרות ההקלות, חל איסור על ארגון או השתתפות באירוע מסוג: אירוע ספורט, כנס, פסטיבל ומופע בידור ואומנות. חל איסור על מפעיל מקום ציבורי ועסקי או מחזיק במקום פרטי לקיים אירוע אסור, וחל איסור על נותן שירותים (כגון: שירותי צילום, הסעדה, מוסיקה, תאורה ותשתיות) לתת שירות עבור אירוע אסור או אירוע שמספר המשתתפים בו עולה על המותר - העובר על הוראה זו צפוי לקנס של 5,000 שח.

תחול חובת שמירת מידע על ידי מחזיק של מקום ציבורי או עסקי שהכניסה אליו נעשית בתיאום או בהזמנה מראש לצורך מסירתה במקרה הצורך לשם ביצוע חקירה אפידמיולוגית (כגון מקום למתן טיפולים לא רפואיים בגוף האדם, מקום למתן טיפול רפואה משלימה ועוד).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נתניהו שונא ישראל נפול יפול עוכר תורה ולומדיה פוער פיו על גדולי ישראל  (ל”ת)


  2. בקיצור כל מה שלא נחוץ .....תפתחו כבר חנויות לעזאזל !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)


;