1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

לסלול להם נתיב בטוח: כך תשמרו על בטיחות ילדיכם בדרכים

נושא הבטיחות בדרכים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שיש משן שהוא טומן בחובו הצלת חיי אדם, בפרט כשמדובר בילדים. כדי להבטיח את בטיחותם של הקטנטנים שלנו אספנו עבורכם כמה טיפים  מועילים

כתבה מקודמת, י"ד חשון תשפ"א 01/11/2020 13:12

ילד על מכונית ילד על מכונית צילום: פיקסביי

חגרו חגורות בטיחות לכולם

אחד מאמצעי הבטיחות החשובים ביותר ברכב הוא חגורת הבטיחות. לעולם אל תתחילו בנסיעה ברכב מבלי לחגור את כל היושבים בו. גם היא הנסיעה היא ממש קצרה, ממש כאן מעבר לרחוב, אל תסתכנו בחייכם ובחיי ילדיכם, אינכם יודעים לעולם איזה רכב עלול להגיח וחלילה לפגוע בכם. לכן, וודאו תמיד שכולם חגורים כראוי ורק אז החלו בנסיעה.

הכינו רכבכם לחורף

לאחר עונת הקיץ, כדאי לקחת את הרכב לבדיקה ולוודא שהרכב מוכן לחורף. במיוחד אם יש ברשותכם רכב משפחתי מומלץ להחליף בו את המגבים שוודאי התייבשו מהשמש החמה, כמו כן יש לוודא שצמיגי הרכב אינם בלויים, שפנסי הרכב נקיים ושהרכב ערוך מבחינה מכנית לימי הגשם והערפל שפוקדים אותנו בחורף.

קרוב למדרכה

אם אתם מורידים את ילדיכם בבוקר בגנים או בבתי הספר או אוספים אותם בצוהריים, הקפידו תמיד להוריד ולהעלות אותם מהרכב מהצד של המדרכה. אפילו אם יש עומס של תנועה, לחץ וצפירות שמרו תמיד על בטחונם של הילדים והמתינו עד שיתאפשר להוריד או להעלותם לרכב בבטחה.

בדקו שאין אף ילד ברכב

לצערנו הרב היו לא מעט מקרים שבהם ילדים נשכחו ברכב במושב באחורי במשך שעות רבות בחום הקופח. לכן, וודאו תמיד שאף אחד לא נשאר ברכב מאחור. כיום ישנן אפליקציות אשר מתריעות באמצעות צליל וטקסט שמופיע על צג הנייד לא לשכוח את הילדים מאחור. כמו כן תוכלו להניח את התיק שלכם או כל חפץ שאתם זקוקים לו בצאתכם מהרכב ולהניחו במושב האחורי, כך לפני שאתם יוצאים מן הרכב תעיפו מבט אל המושב האחורי ותוודאו שיש ברשותכם הכל.

כיצד לחצות נכון את מעבר החצייה?

ילדים רבין חוזרים לבד הביתה מבית הספר, החוגים או החברים. לכן, חשוב לוודא שהם יודעים כיצד לחצות באופן נכון את הכביש. יש ללמדם להסתכל לשני הצדדים בטרם הם חוצים את מעבר החצייה, אך לא בכך תם הנושא. חשוב שאם ברשותו של ילדיכם יש מכשיר נייד, שלא יביט בו בזמן החצייה אלא שירים את עיניו ויסתכל אם מגיע רכב. דבר נוסף חשוב מאד שיש ללמדם הוא ליצור קשר עין עם הנהגים בכביש. לפעמים הנהגים אינם עוצרים במעבר החצייה וחשוב שהילדים יוודאו שהנהגים אכן רואים אותם ועוצרים את רכבם עצירה מלאה לפני שהם יורדים אל הכביש וחוצים אותו.

לסיכום, חשוב מאד להקפיד על הבטיחות של ילדינו כל העת, ומעבר לכך חשוב במיוחד הוא להוות לילדינו דוגמה אישית על ידי שמירת כל החוקים והקפדתם.  

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;