1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

בשל הקורונה: כהונת קצין הכנסת הוארכה בשנה נוספת

לבקשת יו"ר הכנסת לוין, האריכה ועדת הכנסת את כהונתו של קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף בשנה נוספת בעקבות משבר הקורונה | "הבקשה להארכת כהונת הקצין, נובעת מכך שקצין הכנסת ממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בכנסת"

קובי ברקת, ט"ו חשון תשפ"א 02/11/2020 16:25

לבקשת היו"ר יריב לוין במליאה יריב לוין במליאה צילום: דוברות הכנסת - שמוליק גרוסמן

ועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג החליטה פה אחד להיענות לבקשת יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין והאריכה את כהונתו של קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף בשנה נוספת.

קצין הכנסת מונה לתפקידו ביום כ"ה בחשוון התשע"א (2 בנובמבר 2010) לתקופה של חמש שנים. ביום ה' באב התשע"ה (21 ביולי 2015), כהונתו הוארכה לתקופה של חמש שנים נוספות. בנסיבות חריגות של התמודדות עם נגיף הקורונה, ביקש יו"ר הכנסת להאריך את כהונתו בשנה נוספת עד ליום כ"ו בחשוון התשפ"ב ( 1 בנובמבר 2021).

מנכ"ל הכנסת מר סמי בלקש אמר בדיון, "הבקשה להארכת כהונת הקצין, נובעת מכך שקצין הכנסת ממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בכנסת, וכי הוא ממלא את תפקידו בצורה מצוינת. לאור המצב, ובהתאם לסעיף 8 לחוק משכן הכנסת, נראה לנו שראוי להאריך את כהונתו בשנה נוספת." בלקש ציין כי יו"ר הכנסת התייעץ עם סגניו לנשיאות הכנסת, ואלו תמכו בהצעתו.

חברי הכנסת טלי פלוסקוב, עוזי דיין, מיכאל מלכיאלי, יצחק פינדרוס, וחמד עמאר ציינו לשבח את תפקודו של קצין הכנסת ואף הם תמכו בדעה כי בתקופה מאתגרת כזו, לא ראוי להחליף את קצין הכנסת.

לאחר שהוועדה אישרה את המינוי, יו"ר הוועדה ח"כ איתן גינזבורג זימן לדיון את ניצב גריף ובישר לו כי הוועדה החליטה להאריך את כהונתו. גינזבורג ציין לשבח את פעולתו והודה לו על תפקודו. לדבריו, פרלמנטים רבים בעולם נסגרו כתוצאה מהתפרצות הנגיף. ואילו אצלנו, הפרלמנט תיפקד כראוי על אף המגבלות. הכנסת הינה הלב הפועם של הדמוקרטיה. אפילו השבעת כנסת נערכה בעיצומו של הנגיף. אמר גינזבורג.

קצין הכנסת ניצב יוסף גריף אמר לאחר קבלת המינוי, כי הוא שמח ונרגש לקבל את המינוי בפעם השלישית. "אני מודה ליו"ר הכנסת ולמנכ"ל הכנסת על התמיכה והאמון שהם נותנים בי". לדבריו, נכון להיום, אף שבבניין הכנסת היו מעל 70 חולים מאומתים, שרשרת ההדבקה בין כותלי משכן הכנסת הייתה בקרב שבעה אנשים בלבד. מה שמוכיח את העמידה בהנחיות ושימרה על בריאותם של חברי הכנסת ועובדי הכנסת, אמר גריף.

כאמור, עפ"י החלטת ועדת הכנסת, כהונתו של קצין הכנסת הוארכה בשנה נוספת פה אחד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;