1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

אין דוגמה אישית: המורים לא נבדקו

למרות קריאת משרד הבריאות למורים ולגננות לבוא ולהיבדק לפני החזרה ללימודים בכיתות, מהנתונים שמתפרסמים עולה כי רובם בחרו שלא לעשות זאת

יוסף קליין, ט"ז חשון תשפ"א 03/11/2020 08:54

היכן החינוך? ילדים בבית הספר. אילוסטרציה ילדים בבית הספר. אילוסטרציה צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

הם מתיימרים לחנך את התלמידים לציות ולאזרחות טובה, אך לא מצייתים בעצמם להוראות. נתונים שהתפרסמו מעלים כי חרף בקשת משרד הבריאות מכל המורים והגננות לערוך בדיקות קורונה עוד לפני החזרה ללימודים בכיתות, בניסיון למנוע התפשטות מחודשת כפי שנטען שארע בפתיחה הקודמת של הלימודים הפרונטליים, רוב צוותי ההוראה בחרו שלא לעשות זאת.

המדינה עודדה את הבדיקות, גם למי שלא חווה תסמינים ולא בא במגע עם חולים מאומתים, המטרה הייתה לאתר מבעוד מועד נשאים א-סימפטומטיים של הנגיף, או כאלו שכרגע לא חווים תסמינים אבל עתידים לחוות אותם בימים הקרובים – ולמנוע הכנסה לבידוד של כיתות שלמות.

אלא שכאמור המורים, ולא ברור מדוע, לא מיהרו להיבדק. לפי נתוני "מגן ישראל", מבין כ-70 אלף גננות נבדקו עד היום - יותר משבועיים אחרי פתיחת הגנים - רק 23 אלף. מבין המורים והמורות של כיתות א' עד ד' שנקראו להיבדק כבר מאמצע השבוע שעבר, נבדקו עד כה רק 13 אלף מתוך כ-72 אלף. בסך הכל נבדקו כ-25%-30% בלבד מעובדי ההוראה.

אנשי משרד הבריאות מתקשים להבין את הסיבה להיענות הנמוכה יחסית לבדיקות הקורונה. השבוע, כך פורסם ב'דה מרקר', נפגש הפרויקטור היוצא פרופ' רוני גמזו, מנהל "מגן ישראל", עם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על מנת "לעודד את עובדי ההוראה ללכת ולהיבדק ולשמור על הבריאות והבטיחות שלהם ושל תלמידיהם". בהודעה של מגן ישראל הודגש כי "כל איש סגל שנמצא חיובי לקורונה זכאי לימי מחלה כדין".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אדם שמרגיש מצויין לא צריך בדיקה!!!תפסיקו להסית!!!די עם מגפת הבדיקות הזו!!!!!!  (ל”ת)

  יעל

  • אדם שמרגיש מצוין יכול להדביק כיתה שלימה של ילדים והם בתורם יכולים להדביק את סבם האהוב עליהם ביותר ולעשות לו נזק וחולי וגם מוות והכל בלי תסמינים 

   שמויגר

 2. גננת  


 3. יש חוק שמורים חייבים להיבדק???  

  קשקוש

 4. איזו כותרת חצופההה  


 5. למה תלמידים לא נבדקים? למה רק מורים?  (ל”ת)

  יוסי

 6. לחייב את כל צוות חינוכי או כל מי שעובד בסביה עם ילדים לבדוק את עצמו  

  שמויגר

 7. לא לעודד- לחייב  


 8. נבדקת = נדבקת וגרמת לסבל וסגר  


;